Sky Canada Project – pierwsze oficjalne badania UFO w Kanadzie od 30 lat

Share

Czołowy naukowiec kanadyjskiego rządu rozpoczął badania nad niezidentyfikowanymi zjawiskami powietrznymi, czyli UAP: terminem, który zastępuje w rządowych kręgach termin „UFO” – niezidentyfikowane obiekty latające”.

Program, znany jako „Sky Canada Project”, prowadzony przez „Office of the Chief Science Advisor of Canada”, jest pierwszym znanym oficjalnym kanadyjskim przedsięwzięciem badawczym UFO od prawie 30 lat.

Zgodnie z prezentacją programu PowerPoint z lutego 2023 r. uzyskaną przez CTVNews.ca, badanie ma na celu zrozumienie, w jaki sposób raporty UAP są obsługiwane w Kanadzie, oraz przedstawienie zaleceń dotyczących ulepszeń, jeśli zajdzie taka potrzeba.
„Nie ma na celu udowodnienia ani zaprzeczenia istnieniu życia pozaziemskiego lub pozaziemskich gości” – czytamy w prezentacji.

ufo na powaznie


Mamy nadzieję, że raport posłuży do zduszenia teorii spiskowych w zarodku poprzez „umożliwienie dostępu do zebranych informacji” i zwiększenia bezpieczeństwa narodowego poprzez zapobieganie „niewykrytym włamaniom” na terytorium Kanady.

Projekt głównego doradcy naukowego jest sygnałem dla rządu, społeczności naukowej, mediów i parlamentu, że nie mogą już tego ignorować” – powiedział Maguire w rozmowie z CTVNews.ca. Maguire publicznie opowiada się za takim programem od maja 2022 r. „Zdecydowana większość raportów powinna być wyjaśniona i właśnie dlatego potrzebujemy projektu Sky Canada, aby opracować naukowy plan, aby to zrobić. Rząd musi szybko i dokładnie określić, co jest na naszym niebie z dużą dozą pewności”.


„JESTEŚMY LATA ZA AMERYKANAMI”
Dzięki projektowi „Sky Canada” Kanada pójdzie w ślady Stanów Zjednoczonych, gdzie temat ten jest badany zarówno przez Pentagon, jak i NASA. Przyciągający uwagę raport urzędników wywiadu USA z czerwca 2021 r. opisał niedawne obserwacje wojskowe, w tym UAP, który wydawał się „gwałtownie manewrować lub poruszać się ze znaczną prędkością, bez dostrzegalnych środków napędu”. Oczekuje się, że NASA opublikuje własny raport UAP w połowie 2023 roku.

Projekt Sky Canada planuje zebrać informacje tej zimy i wiosny przed przygotowaniem wewnętrznego projektu raportu jesienią i końcowego raportu publicznego zimą lub wiosną 2024 r.

źródło: https://www.ctvnews.ca/sci-tech/document-reveals-first-known-canadian-ufo-study-in-nearly-30-years-now-underway-1.6293124

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] Czołowy naukowiec kanadyjskiego rządu rozpoczął badania nad UAP.Program, znany jako „Sky Canada Project”, prowadzony przez „Office of the Chief Science Advisor of Canada”, jest pierwszym znanym oficjalnym kanadyjskim przedsięwzięciem badawczym UFO od prawie 30 lat. – Link. […]