Joe Biden i bezprecedensowa ustawa dotycząca UAP

Share

Podpisana przez prezydenta Joe Bidena ustawa H.R.7776 ustalająca budżet Departamentu Obrony i nakłady finansowe na cele wojskowe w roku 2023 stanowi przełomowy moment w badaniach zjawisk związanych z UFO / UAP. Ustawa zawiera zapisy dotyczące badań UAP w celu zbierania, analizy i raportowania danych na temat tajemniczych zjawisk, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ustawa określa terminy, w których raporty mają być dostarczane.

Nowe prawo wymaga także od Departamentu Obrony, Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Wspólnoty Wywiadowczej ujawnienia wszelkich umów o poufności związanych z UAP i przekazania ich do nowo powstałego biura AARO, którego zadaniem jest identyfikacja anomalii niezależnie od ich lokalizacji, np. na lądzie, w powietrzu, pod wodą czy w przestrzeni kosmicznej.

joe biden ustawa uap

Warto zaznaczyć, że ustawa zyskała poparcie obu partii politycznych i stanowi duży krok naprzód w oficjalnym badaniu zjawisk UAP przez rząd USA.

Ustawa między innymi:

  • Zapewnia znacznie większe uprawnienia i zasoby dla „All-Domain Anomaly Resolution Office (AARO), które obecnie podlega bezpośrednio przywódcom Departamentu Obrony i Wspólnoty Wywiadowczej.
  • Nakazuje przegląd wszystkich dokumentów wywiadowczych dotyczących UAP od 1945 do chwili obecnej.
  • Wymaga od Departamentu Obrony (DoD), Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) i Wspólnoty wywiadowczej (IC) zidentyfikowania wszelkich umów o zachowaniu poufności związanych z UAP i dostarczenia ich do nowego biura AARO.
  • Nakazuje nowemu biuru AARO opracowanie planu naukowego UAP w celu oceny zgłaszanych czasami tajemniczych i oszałamiających możliwości zjawisk, a także planu zbierania danych w celu wykorzystania ogromnego aparatu wywiadu technicznego Ameryki w celu ustalenia, skąd pochodzą te obiekty oraz jakie są ich możliwości i zamiary.
  • Zapewnia bezpieczny proces każdej osobie, która podpisała oficjalną umowę o poufności związaną z UAP i umożliwia ujawnienie tych informacji AARO i Kongresowi bez obawy o odwet, ściganie lub jakiekolwiek konsekwencje.


Na swoim blogu Christopher Mellon podzielił się swoimi przemyśleniami.

Nieznanym dla większości Amerykanów faktem jest, że prezydent Biden podpisał niedawno ustawę, która może potwierdzić istnienie istot pozaziemskich. Nowe przepisy wprowadzone w ramach ustawy finansującej Departament Obrony i Wspólnotę Wywiadu, cieszą się silnym poparciem obu partii. To niewątpliwie największe wydarzenie, które media i organizacje informacyjne zaniedbały.

joe biden ustawa uap
Christopher Mellon były zastępca sekretarza obrony USA i były pracownik Senatu ds wywiadu

Przegląd historycznych dokumentów wywiadowczych i umów o poufności rządowej powinien zostać ukończony w ciągu następnych 18 miesięcy. Sam proces mógłby potwierdzić twierdzenia, że rząd USA ukrywa dowody na pozaziemską obecność. Jeśli wydaje się to niewiarygodne, że Kongres przegłosował taką ustawę, to tylko ze względu na brak publicznych informacji o faktach, które skłoniły członków obu partii w Kongresie do połączenia sił, aby uchwalić te przepisy.

Jeszcze przed podpisaniem tej ustawy wiarygodni ludzie udostępnili Kongresowi informacje sugerujące, że rząd Stanów Zjednoczonych pozyskał technologię pozaziemską. Proces ten rozpoczął się w 2019 roku, gdy zaprosiłem astrofizyka Erica Davisa na Kapitol, aby spotkał się z pracownikami Komitetów Wywiadu i Sił Zbrojnych Senatu. Dr. Davis, autor słynnej notatki Wilsona-Davisa, dostarczył konkretnych informacji uwiarygodniających sensacyjne doniesienia, że oficjalny program rządu USA aktywnie dąży do wykorzystania odzyskanej technologii, która została opracowana przez inne gatunki lub może być wynikiem zaawansowanych maszyn AI. Wiele informacji dostarczonych przez Dr. Davis pozostaje ściśle tajna, ale dobrą wiadomością jest to, że te sensacyjne twierdzenia, które mogą zmienić nasze rozumienie wszechświata i miejsca człowieka w nim, są obecnie traktowane poważnie i odpowiednio badane.

Nie twierdzę, że informacje przekazane Kongresowi lub AARO dowodzą, że Ziemia była odwiedzana przez istoty pozaziemskie. Jednak dr Davis i pan Elizondo oraz inni świadkowie są wiarygodnymi byłymi urzędnikami państwowymi, którzy pracowali nad ściśle tajnymi programami rządowymi. Po wysłuchaniu ich raportów i innych, którzy się zgłaszają, mogę ręczyć za fakt, że biuro AARO ma poważne tropy do zbadania. Media wyrządzają społeczeństwu wielką krzywdę ignorując kwestię UAP, ponieważ nagłe i szokujące odkrycie może być znacznie bardziej destrukcyjne i niepokojące niż informacje stopniowo przetwarzane i wchłaniane. Jeśli te twierdzenia okażą się prawdziwe, to zaślepienie opinii publicznej znacznie zwiększa ryzyko negatywnych konsekwencji.

Chociaż Kongres mógłby próbować utrzymać wyniki pracy biura AARO w tajemnicy, wątpliwe jest, że ta informacja pozostanie nieujawniona jeśli zostanie potwierdzona. W przypadku tajnych programów wojskowych i rządowych zwykle udaje się zachować tajemnice, jednak w przypadku UAP, osoby zgłaszające te przypadki i wielu członków Kongresu, którzy otrzymują te informacje, chcą, aby dane te zostały ujawnione. Większość z nich uważa, że amerykańscy obywatele mają prawo do wiedzy. Senator Gillibrand to jedna z głównych inicjatorek ustawy, wyraźnie poparła ujawnienie istnienia technologii pozaziemskiej jeśli zostanie potwierdzona przez proces przekazywania informacji.

ustawa uap
Kirsten Elizabeth Gillibrand to amerykańska prawniczka i polityk pełniąca funkcję senatora Stanów Zjednoczonych od 2009 roku Jest członkinią Partii Demokratycznej

Nawet jeśli przepisy o zgłaszaniu UAP i przeglądy dokumentów, które zostały zlecone przez Kongres, nie doprowadzą do potwierdzenia obecności pozaziemskiej w pobliżu Ziemi, to trwające rządowe i naukowe dochodzenia dotyczące aktywności UAP mogą doprowadzić do tego samego wniosku. Teraz gdy piętno UAP zostało zniesione, a rząd ustanowił procedury raportowania UAP, napływają świeże dane dotyczące setek nowych incydentów UAP. Według ostatnich danych oficjalna liczba incydentów UAP wynosiła 400 i nadal rośnie. Jeśli chodzi o media, to są one winne zaniechania, jeśli chodzi o informowanie o bezprecedensowej, dwupartyjnej legislacji dotyczącej UAP, która została właśnie podpisana.

Mimo że poszukiwania pozaziemskiej inteligencji (SETI) nie przyniosły istotnych wyników pomimo dziesięcioleci pracy, to wciąż słusznie uważa się je za wartościowe. W odróżnieniu od SETI, rząd USA dopiero co rozpoczął oficjalne śledztwo w sprawie UAP za pomocą nowoczesnych czujników, a już mamy setki oficjalnych wojskowych przypadków, które wykraczają poza konwencjonalne wyjaśnienie. W niektórych przypadkach hipoteza istnienia istot pozaziemskich wydaje się najlepszym lub jedynym wyjaśnieniem (np. przypadek Nimitz, który nie pozostawił wątpliwości w umysłach niektórych pilotów i operatorów radarów).

Warto dać szansę procesowi badawczemu związanemu z UAP. Nie mogę zrozumieć, dlaczego ktokolwiek oczekiwałby, że Departament Obrony lub Służby Wywiadowcze mają już pewne odpowiedzi, gdy biuro AARO dopiero zaczyna być odpowiednio obsadzone i finansowane. Dzięki nowej ustawie dotyczącej UAP Amerykanie mają możliwość na odkrycie prawdy o legendarnych zarzutach, że rząd Stanów Zjednoczonych pozyskał technologię pozaziemską.

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] Podpisana przez prezydenta Joe Bidena ustawa H.R.7776 ustalająca budżet Departamentu Obrony i nakłady finansowe na cele wojskowe w roku 2023 stanowi przełomowy moment w badaniach zjawisk związanych z UFO / UAP. Ustawa zawiera zapisy dotyczące badań UAP w celu zbierania, analizy i raportowania danych na temat tajemniczych zjawisk, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. – Link. […]