Billy Meier – Kim jest naprawdę? Analiza dowodów

Share

Billy Meier, to postać popularna i mocno związana z tematyką UFO, która na pierwszy rzut oka wyróżnia się swoimi relacjami i dokumentacją fotograficzną. Szczególnie kontrowersyjne są jego opowieści o kontaktach z istotami z Plejades – zaawansowaną cywilizacją pozaziemską. Dlatego warto bliżej przyjrzeć się postaci Billy’ego Meiera i jego relacjom. Mimo że jego historia zdobyła wielu zwolenników, to dowody wskazują na to, że to wszystko było oszustwem.

Meier przyznał w swojej biografii, że był notowany. Twierdzi, że został aresztowany za napaść, skazany i wysłany do więzienia dla nieletnich dwa razy. Po ucieczce od więzienia w 1953 roku dołączył do francuskiej Legii Cudzoziemskiej, a następnie zdezerterował i wrócił do Szwajcarii, gdzie podlegał ściganiu prawnemu. Przez dwa lata przebywał w zakładzie zamkniętym. Po opuszczeniu więzienia podróżował po Bliskim Wschodzie i zajmował się grabieżą grobów. To ważne, ponieważ wielu liderów kultów ma wątpliwą przeszłości i brak wykształcenia, a manipulacje pomagają im w budowaniu swojego wizerunku jako wyjątkowych zbawców.

Obcy zaczęli odwiedzać młodego Meiera w 1942 roku. Ci odwiedzający przekazywali chłopcu mądrość i wskazówki, aby przygotować go do stania się wielkim prorokiem. Gdy chłopiec dorósł, obcy pozwolili mu robić zdjęcia i nagrywać filmy ich statków kosmicznych. Nawet zabrali go w podróż w czasie. Przynajmniej taka jest historia opowiedziana przez Billy’ego Meiera.

Billy Meier twierdził, że już w wieku pięciu lat spotkał istotę pozaziemską o imieniu Sfath. Twierdził, że Sfath pochodził z cywilizacji Plejaren (również nazywanych Plejadianami) i był archetypicznym „starym mężczyzną z białą brodą”, przypominającym Boga. W miarę rozwoju opowieści Meier twierdził, że nawiązał kontakt z różnymi istotami pozaziemskimi, w tym z Asket, Semjase i Ptaahem. Uważał się za jedyną osobę w historii, którą Bóg wybrał na kontakt z istotami z kosmosu i ogłosił siebie „Świętym Prorokiem” i mesjaszem dla całego świata. Dosłownie twierdzi, że jest jedyną osobą, z którą skontaktowały się istoty pozaziemskie na Ziemi. Twierdzi również, że jest siódmym wcieleniem „proroka”, łączącym Ziemię z Plejaren. Pierwszym wcieleniem był Henoch około 11 000 lat temu, następnie Eliasz około 2 800 lat temu, potem Izajasz, Jeremiasz i Jmmanuel (znany również jako Jezus Chrystus) około 2 000 lat temu, a następnie Mahomet około 1 400 lat temu. Tak, Billy Meier twierdzi, że jest reinkarnacją zarówno Jezusa Chrystusa, jak i Mahometa.


Kosmiczna wyprawa Meiera

W 1975 roku Billy Meier twierdził, że został zabrany w podróż kosmiczną przez istoty pozaziemskie, które towarzyszyły mu na ich macierzystej planecie i w innych miejscach we wszechświecie. Przedstawił zdjęcia, które twierdził, że są autentycznymi fotografiami wykonanymi przez niego. Jednakże okazało się, że te zdjęcia były w większości skradzione z filmów i zdjęć NASA, a Billy wprowadzał opinię publiczną w błąd, twierdząc, że są one autentycznymi dowodami na jego podróż.

Meier wsiadł na Wielki Statek, statek matka Plejarenów, i po odwiedzeniu kilku planet oraz wykonaniu fotografii, zostawił za sobą nasz Układ Słoneczny. Twierdzi się, że statek ten jest zdolny do wykonywania „hiper-skoków” lub skoków w hipprzestrzeń, przenosząc się z jednego miejsca we wszechświecie do drugiego w mgnieniu oka, a Meier został zabrany do różnych miejsc w Galaktyce. Meier został również zabrany do stosunkowo bliskiej odległości od Mgławicy Końskiego łba, gdzie również zrobił zdjęcie.

Czy zdjęcie Meiera, które zostało wykonane przez okno w statku oddalonym o 1810 lat świetlnych od Ziemi i 200 lat świetlnych od Mgławicy Końskiego łba, jest rzeczywiście zupełnie inne w porównaniu do zdjęć Mgławicy Końskiego łba wykonanego z Ziemi?


Kosmitki Meiera

Następnie mamy zdjęcia dwóch kobiet, które zostały przedstawione jako kosmiczne przyjaciółki Billy’ego. Jednak, gdy został przyłapany, to zmienił narracje i kobiety były tylko „podobne” do istot pozaziemskich. Jednak w książce Billy’ego zostały one przedstawione jako faktyczne zdjęcia kosmicznych kobiet Asket, Nera i Semjase (Semjase znajduje się po prawej stronie, widać jej ramie). Okazało się jednak, że są to wokalistki z programu Variety Show Deana Martina (1969-1973).


Podróże w czasie do epoki dinozaurów

Billy Meier twierdzi, że wraz z Plejarami podróżował w czasie do epoki dinozaurów. Żadna dobra historia o UFO nie może obyć się bez podróży w czasie, co jest często wykorzystywane przez oszustów. Meier opublikował to zdjęcie jako dowód swojej podróży w czasie:

Oryginalna ilustracja pochodzi z książki autorstwa Zdenka Buriana i została opublikowana w 1972 roku w książce Life Before Man.


Obcy jaskiniowiec

Billy twierdził, że podróżował do świata NEBER w systemie KRAS i zrobił zdjęcia różnych prymitywnych zwierząt i ludzi. Obcy jaskiniowiec został przedstawiony jako autentyczna fotografia z planety NEBER. Odkryto jednak, że te zdjęcia zostały skopiowane z okładki książki Steve’a Jonesa „Die Botschaft der Gene” (The Message of the Genes).


Magiczny pistolet laserowy

Meier twierdzi, że kosmitka o imieniu Alena zostawiła u niego pistolet laserowy, ale ostrzegła go, żeby go nie używał. Niezdolny oprzeć się pokusie, Meier oddał strzał z broni w pobliskie drzewo owocowe, wypalając dziurę na wylot przez pniak drzewa. Meier pokazał drzewo Stevensowi, który zrobił zdjęcia dziury w drzewie i zbadał ją palcem. Jednak dla Stevensa, wewnętrzna część tej dziury nie wydawała się spalona. Ostatecznie oczywiście okazało się, że jest to po prostu zabawka dla dzieci, a nie narzędzie kosmicznej technologii.


Próbki stopu metalu UFO

Dostarczone przez Meiera próbki pozaziemskich stopów metali w 1978 roku badaczom zostały przebadane w 5 różnych laboratoriach, zarówno w Szwajcarii, jak i w USA. Marcel Vogel, EMPA, absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego, dr Walter W. Walker (metalurg z Uniwersytetu w Arizonie) i dr Robert Ogilvie (metalurg z MIT) – Wszyscy z wyjątkiem Marcela Vogela, doszli do wniosku, że badane próbki mogą być łatwo wyprodukowane na Ziemi i nie wykazują żadnych cech pozaziemskich.

Vogel miał niezwykłe twierdzenia dotyczące jednej próbki. Jednak później wyraził rozczarowanie, że wstępne wyniki analizy próbki zostały opublikowane przed jego zweryfikowaniem. Ivan Alvarado-Rodriguez, doktor inżynierii elektrycznej, zanalizował „niezwykłe” twierdzenia Vogela i wykazał, że można je łatwo odtworzyć na zwykłych próbkach przy użyciu odpowiedniego sprzętu i technik.


Kalliope Meier – Była żona Meiera

Według byłej żony to Meier tworzył fałszywe UFO, na przykład tutaj przy użyciu pokrywy od kosza na śmieci i narzędzi kuchennych, a następnie je fotografował.

Kalliope w swoich wcześniejszych wywiadach jednoznacznie stwierdzała, że wszystkie twierdzenia i dowody przedstawione przez Meiera są sfabrykowane. Ujawniła również, że FIGU, grupa związana z Meierem, działa jak typowa sekta. W wywiadzie z BMUFOR w 2018 r. oprócz tych samych twierdzeń, ujawniła także kilka istotnych szczegółów:

  1. Kalliope twierdzi, że motywacją Meiera są seks, pieniądze i władza.
  2. Wielką umiejętnością Meiera jest manipulowanie ludźmi i pranie mózgów. Brak niezależnego, swobodnego myślenia wśród jego zwolenników ułatwia mu pracę.
  3. Meier zawsze jeździł na swoje spotkania z UFO z przyczepką przyczepioną do motoroweru. Nigdy nie wspominał o niej publicznie, śledczy i autorzy książek również nie informowali o jej istnieniu. Meier mógł używać tej przyczepki do transportowania modeli UFO oraz pozostałego sprzętu potrzebnego do inscenizacji UFO.
  4. Jedna z wielu kochanek Meiera, pani Gautschy, była przebrana za kosmitkę o imieniu Alena.
  5. Twierdzenia Methusalema (syna Meiera) o tym, że Meier sprzeniewierzył darowizny swoich zwolenników, zostały dodatkowo potwierdzone przez Kalliope.
  6. Wszystkie zeznania popierające twierdzenia Meiera o kontakcie z istotami pozaziemskimi – rzekomo spisane przez członków grupy FIGU po ich „niewytłumaczalnych” doświadczeniach – są teraz mocno podejrzane, ponieważ według Kalliopy trzy zeznania, które rzekomo napisała, nie zostały tak naprawdę przez nią napisane, ale przez samego Meiera bez jej zgody. I raz, gdy zaprotestowała, doszło do rękoczynów.

Zdjęcia i video UFO Meiera

Meier używał małych modeli statków na żyłce, a dzięki perspektywie i blisko ustawionej kamerze na tle gór manipulował iluzją optyczną, ale dla wprawionego oka eksperta, jest to oczywiste i zostało wytłumaczone w tym materiale:

Michael Horn’s także zrobił fałszywe zdjęcia UFO, aby pokazać, jak łatwo jest odtworzyć efekt zdjęć Meiera – link do strony

Nawet na najpopularniejszych zdjęciach Meira możemy dostrzec coś, na czym wisi UFO


Dźwięk statku kosmicznego

Billy Meier twierdzi, że w lipcu 1980 roku nagrał dźwięki generowane przez statek kosmiczny:

Czy analiza potwierdziła 8 niesłyszalnych częstotliwości?
Sprzęt używany przez Billy’ego Meiera nie był w stanie zarejestrować żadnych niesłyszalnych częstotliwości. Po pierwsze, bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że dźwięk statku kosmicznego miał być nagrany za pomocą przenośnych magnetofonów kasetowych. Żaden magnetofon kasetowy ani żadna kaseta magnetofonowa nie jest w stanie nagrywać częstotliwości poza zakresem ludzkiego słuchu, więc analiza wykonana na kasecie magnetofonowej, która rzekomo mówi, że znaleziono osiem częstotliwości nagranych poza zakresem ludzkiego słuchu, jest całkowicie bezwartościowa.

W 2008 roku, po tym, jak ostatecznie wykazano, że magnetofon kasetowy nie ma możliwości nagrania niesłyszalnych dźwięków, Michael Horn odpowiedzialny za analizę powiedział w wywiadzie przed kamerą: „dwadzieścia cztery częstotliwości były rzeczywiście w słyszalnym zakresie. Osiem niesłyszalnych dźwięków zostały określone poprzez obliczenia w formule opartej na istniejących dźwiękach”. Powiedział więc przed kamerą, że nigdy nie zarejestrowano żadnych niesłyszalnych częstotliwości w nagraniu Meiera.

Co naprawdę jest źródłem dźwięku? Przez lata pojawiło się kilka sugerowanych możliwości, w tym:

  • Nagranie audio hollywoodzkich efektów dźwiękowych
  • Elektroniczny oscylator lub syntezator
  • Sprzężenie zwrotne wzmacniacza odtwarzane przez opóźnienie taśmowe

Dzięki pracy wykonanej przez Phila Langdona wiemy teraz dokładnie, co wydało dźwięk „statku kosmicznego”. Kiedy Phil przygotowywał się do robienia zdjęć modelu swojego UFO, rozciągnął żyłkę wędkarską w poziomie między dwoma drzewami, a następnie przywiązał model za pomocą innej żyłki pionowo w przyjemny dzień z delikatnym, ale stałym wiatrem. Podczas gdy Phil ustawiał aparat, usłyszał dziwny, ale znajomy dźwięk dochodzący UFO. Ten dźwięk był identyczny jak ten, który Billy Meier promował jako dźwięk statków kosmicznych.

Rekonstrukcja UFO i scenografii Meiera przez Phila Langdona.


Dlaczego o tym piszemy?

Tematyka UFO jest pełna oszustów i manipulatorów, którzy wykorzystują naiwność ludzi. Ich obecność wpływa na stygmatyzację całej dziedziny i prowadzi do negatywnego spojrzenia na tę kwestię przez poważnych i rozsądnych ludzi.


źródła:
https://en.wikipedia.org/wiki/Billy_Meier
http://www.billymeieruforesearch.com
Video – Meier przedstawia fotografie z artykułu
Video – 23 dowody na oszustwa Meiera


You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze