Chuck McCullough – kim jest adwokat Gruscha?

Share

Po tym, jak Kancelaria Compass Rose z powodzeniem zakończyła reprezentację Davida Gruscha, wydaje się, że mimo oświadczenia kancelarii, Chuck McCullough zdecydował się kontynuować jego reprezentację niezależnie od firmy. Warto więc przedstawić jego postać.

Charles McCullougha III jest partnerem firmy prawniczej Compass Rose Legal Group oraz byłym Inspektorem Generalnym mianowanym przez Prezydenta i zatwierdzonym przez Senat. Pełnił funkcję Inspektora Generalnego Społeczności Wywiadu (IC IG) od 2010 do 2017 r. W tej roli bezpośrednio raportował do ówczesnego Dyrektora Wywiadu Narodowego, Jamesa R. Clappera, i nadzorował pracę oficerów wywiadu odpowiedzialnych za audyty, kontrole i dochodzenia. Ponadto odpowiadał za śledztwa dotyczące Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego oraz całej Społeczności Wywiadu. Chuck ma doświadczenie w reprezentowaniu klientów w różnych obszarach: sprawy związane z bezpieczeństwem poufnych informacji, sprawy zatrudnienia w sektorze federalnym oraz indywidualne sprawy związane z różnymi aspektami dochodzeń federalnych, w tym dochodzeniami Inspektorów Generalnych.

Przeszłość Chucka jako doświadczonego lidera, odznaczonego śledczego i prawnika przygotowało go do objęcia stanowiska Inspektora Generalnego Wspólnoty Wywiadowczej. Przed nominacją prezydencką zajmował stanowiska w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), Departamencie Skarbu USA i Federalnym Biurze Śledczym (FBI). W NSA Chuck nadzorował globalne dochodzenia i specjalne dochodzenia dotyczące zarzutów oszustwa, naruszeń etyki, represji wobec sygnalistów oraz zarzutów dotyczących niewłaściwego wykorzystania organów gromadzenia danych wywiadowczych. W Ministerstwie Skarbu Chuck udzielał porad prawnych i politycznych w zakresie egzekwowania prawa karnego, bezpieczeństwa narodowego i spraw personalnych urzędnikom wyższego stopnia departamentu. Podczas swojej dziesięcioletniej kariery w FBI pracował jako agent specjalny, agent nadzoru specjalnego, zastępca radcy wydziału, a także jako asystent specjalny prokuratora Stanów Zjednoczonych. Był członkiem FBI SWAT, nadzorował grupę zadaniową ds. zwalczania zorganizowanej przestępczości narkotykowej i uczestniczył w wielu głośnych federalnych dochodzeniach i postępowaniach sądowych.

Chuck towarzyszył Gruschowi na ostatnim przesłuchaniu, siedział bezpośrednio za nim.

Pełniąc funkcję Inspektora Generalnego Społeczności Wywiadu, Chuck był również liderem Forum Inspektorów Generalnych Społeczności Wywiadu, które obejmuje wszystkich 17 Inspektorów Generalnych wchodzących w skład tej społeczności. Chuck zeznawał także przed Kongresem w związku ze złożonymi recenzjami związanymi z kontrterroryzmem i kontrwywiadem. Na przykład, Chuck kierował dochodzeniem społeczności wywiadu w sprawie wydarzeń poprzedzających zamach na maraton w Bostonie, a także analizą związaną z korespondencją mailową sekretarz stanu Hillary Clinton podczas jej urzędowania. Chuck ma szerokie doświadczenie w bezpośredniej współpracy z senatorami i członkami Kongresu Stanów Zjednoczonych.

Źródło:
https://compassrosepllc.com/mccullough/

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze