Cytaty UFO: Wypowiedzi urzędników na wysokim szczeblu

Share

W niniejszym artykule zgromadziłem opinie na temat UFO oraz często towarzyszącego mu zagadnienia – potencjalnej inteligencji pozaziemskiej. Cytaty UFO pochodzą od osób o różnorodnym autorytecie społecznym, w tym aktywnych lub byłych wojskowych, naukowców oraz osób pełniących wysokie funkcje rządowe.

Jednakże należy pamiętać, że opinie te, choć zasługują na uwzględnienie, niekoniecznie muszą odzwierciedlać obiektywną rzeczywistość. Ostateczne rozwiązanie dla tego zjawiska powinno być oparte na solidnych dowodach oraz metodologii naukowej.

Cytaty UFO

To, co mówię od około czterech lat, to że cała ta kwestia jest o wiele bardziej złożona, niż sądziłem. Myślałem, że UFO to nonsens i strata czasu, byłem w błędzie. Po prostu się myliłem. Nie jestem przekonany co do istnienia UFO w postaci lśniących metalicznych statków. Czego nie wiedziałem to, że prawdopodobnie istnieją programy w ramach rządu federalnego, które są tajne, oznaczone jako „UFO *psss* nie mów nikomu”. Teraz, czy te programy zawierają, cokolwiek na temat inteligencji pozaziemskiej, obcych istot, czy statków kosmicznych, to tylko domysły, bo ja niczego nie widziałem. Niemniej jednak te programy prawie na pewno istnieją… Tajemnice są utrzymywane znacznie bardziej skutecznie, niż ludzie mogą sobie to wyobrazić.

Nie jestem wystarczająco bystry, aby rozwiązać zagadkę UFO. Prawie w każdym temacie potrafię wymyślić kilka wyjaśnień. To jedyny temat, z którym się spotkałem i nie jestem w stanie wymyślić ani jednego wyjaśnienia co do tego, co się właściwie dzieje. Nic.

Eric Weinstein ufo

Eric Weinstein

Matematyk i fizyk. Prowadzi podcast naukowy „The Portal”.

What Are Lawmakers Not Telling Us About UFOs? 16/02/2024

Urzędnicy Marynarki Wojennej poinformowali nas i opisali technologię… Powiedzieli, że w zasadzie ruch i ślady wykryte przez te nowe systemy nawigacyjne, to coś, czego żaden kraj na Ziemi, łącznie ze Stanami Zjednoczonymi, nie posiada. Mieli realne obawy, które przedstawili przed Kongresem. Istnieje zatem konkretny dowód na to, że dzieje się coś niezwykłego. Nie jestem pewien, co to jest, ale z pewnością mamy obowiązek dokładniejszego zbadania tej sprawy.

Stephen Lynch

Stephen Lynch

Demokrata, Członek Komitetu Nadzoru Izby Reprezentantów.

NBC Boston: Catching up with congressman Stephen Lynch  09/01/2024

Jeśli coś tam jest, to właśnie rząd jako pierwszy by to zauważył. I pytanie brzmi: czy to zauważyli? Czy odkryli jakiekolwiek obiekty pochodzące spoza Układu Słonecznego? Czy posiadają jakiekolwiek materiały z tych obiektów, tak jak twierdził David Grush podczas przesłuchania przed Kongresem pod przysięgą? Rozmawiałem z Davidem w zeszłym miesiącu przez ponad godzinę i rozmawiał on z ponad 40 osobami w rządzie, które opowiedziały mu o programach, jakie rząd Stanów Zjednoczonych prowadzi. Niestety nie dostarczył żadnych dowodów, żadnych konkretnych wskazówek. Jako naukowca interesują mnie dowody, na to właśnie czekamy, aby rząd ujawnił, co wie. To dla mnie naprawdę ważne, ponieważ próbuję znaleźć dowody samodzielnie, ale rząd może zaoszczędzić mi wiele czasu. Dlaczego miałbym poświęcać dziesięciolecia mojego życia na szukanie czegoś, co rząd może już posiadać?

Avi Loeb ufo na powaznie

Avi Loeb

Astronom, fizyk teoretyczny, profesor na Uniwersytecie Harvarda.

GBNews: Avi Loeb: 'US government need to disclose what it knows’ on UFOs 05/01/2024

Odwiedza nas inteligencja nie-ludzka, posługująca się technologią, której nie rozumiemy, o intencjach, których również nie pojmujemy… [Pozyskana technologia] To technologia, którą wciąż staramy się zrozumieć i która może dać nam przewagę w każdym konflikcie zbrojnym – to dobry powód, aby nie ujawniać natury tej technologii. Nie chcemy ujawniać i udostępniać pozyskanej technologii. Jednakże uważam, że nadszedł czas, abyśmy ujawnili fakt, że jesteśmy w kontakcie z nie-ludzką inteligencją. To powinno być ogłoszone publicznie. Obecnie mamy do czynienia z dziedzictwem tajnych programów, programów specjalnego dostępu, bez nadzoru ze strony Kongresu i bez polityki Białego Domu, i to się nie zmieni.

Tim Gallaudet

Tim Gallaudet

Były kontradmirał marynarki wojennej USA. Obecny CEO „Ocean STL Consulting„.

News Nation: Tim Gallaudet interviewed by Ross Coulthart on NewsNation 14/12/2023

Otrzymaliśmy zawiadomienia od wielu wiarygodnych źródeł, że informacje dotyczące UAP zostały zatajone przed Kongresem. Jeśli to prawda, stanowi to naruszenie przepisów, które wymagają pełnego powiadomienia władz ustawodawczych… To skandal, że Izba nie współpracowała z nami w sprawie naszej propozycji utworzenia komisji ds. przeglądu dokumentacji UAP. Oznacza to, że ujawnienie dokumentacji na temat UAP będzie zależało od tych samych podmiotów, które przez dziesięciolecia blokowały i utrudniały ich ujawnianie. Będziemy nadal działać, aby zmienić obecną sytuację.

Chuck Schumer ufo na poważnie

Chuck Schumer

Demokrata, Lider Senatu, członek Gang of Eight

X 13/12/2023

Przede wszystkim odrzucono pomysł utworzenia ogólnorządowej komisji do przeglądu UAP, składającej się z ekspertów mianowanych przez prezydenta i zatwierdzonych przez Senat, której zadaniem byłoby nadzorowanie procesu przeglądu dokumentów oraz doradzanie prezydentowi, które dokumenty powinny być natychmiast ujawnione lub opóźnione. Po drugie, w imię przejrzystości, rząd miałby prawo do wywłaszczenia wszelkich pozyskanych materiałów dotyczących UAP lub pozostałości biologicznych, które mogły być wcześniej udostępniane podmiotom prywatnym, co sprawia, że są one ukrywane przed Kongresem i społeczeństwem. Obecnie brakuje nam efektywnych środków nadzoru, co sprawia, że nie spełniamy naszych obowiązków.

Mike Rounds ufo na poważnie

Mike Rounds

Republikanin, Senator USA.

democrats.senate.gov 13/12/2023

Jeśli będziemy tym, czym zadeklarowałem, że będziemy, czyli transparentni, to możecie państwo być pewni, że to ogłosimy. Próbowałem przygotować grunt, mówiąc państwu to, w co osobiście wierzę, w kontekście wszechświata, który jest tak ogromny… Czy w tak rozległym wszechświecie, mogłaby istnieć replika życia z Ziemi gdzieś indziej, w innym układzie słonecznym, który jest tak ogromny? Oczywiście, wierzę, że jest to możliwe, choć odległości byłyby ogromne, mówimy tu o latach świetlnych, setkach lat świetlnych, miliardach lat świetlnych. Jednak bez względu na to, co odkryjemy, na pewno przekażemy to państwu.

Bill Nelson ufo na poważnie

Bill Nelson

Administrator NASA.

Konferencja prasowa NASA i Raport UAP 16/9/2023

Istnieje wiele niezidentyfikowanych zjawisk na niebie. To prawda. Mamy raporty od pilotów, dane z różnych czujników i niektóre z nich są trudne do wyjaśnienia… Niektóre są naprawdę dziwne i niewytłumaczalne.

Mark Milley ufo na poważnie

Mark Milley

Szef Sztabu Amerykańskich Wojsk Lądowych.

Washington Times 06/08/2023

Rząd Stanów Zjednoczonych nie zajmuje jednoznacznego stanowiska w kwestii UAP. Obserwujemy rywalizujące frakcje, dlatego wszystko wydaje się takie dziwne. Raporty, które widzieliśmy wcześniej, są dziwne, ponieważ przypominają zmuszanie rywalizujących gangów ulicznych do wydawania wspólnych oświadczeń.

Eric Weinstein ufo

Eric Weinstein

Matematyk i fizyk. Prowadzi podcast naukowy „The Portal”.

X 29/07/2023

Przez dziesięciolecia wielu Amerykanów było zafascynowanych tajemniczymi i niewyjaśnionymi obiektami, to najwyższy czas, aby otrzymali pewne odpowiedzi. Amerykańska opinia publiczna ma prawo dowiedzieć się o technologiach nieznanego pochodzenia, inteligencji innej niż ludzka i niewytłumaczalnych zjawiskach. Nie tylko pracujemy nad ujawnieniem informacji, które rząd wcześniej zdobył na temat tych zjawisk, ale także tworzymy system przepływu informacji, aby przyszłe badania mogły być udostępnione publicznie. Jestem zaszczycony kontynuacją dziedzictwa mojego mentora i bliskiego przyjaciela, Harry’ego Reida. Walczę o przejrzystość, której opinia publiczna od dawna domaga się w kontekście tych niewytłumaczalnych zjawisk.

Chuck Schumer ufo na poważnie

Chuck Schumer

Demokrata, Lider Senatu, członek Gang of Eight.

democrats.senate.gov 14/07/2023

Zrozumienie UAP ma kluczowe znaczenie dla naszego bezpieczeństwa narodowego oraz utrzymania pełnej świadomości w różnych obszarach. Kiedy senator Rubio i ja utworzyliśmy Biuro AARO, dążyliśmy do zwiększenia przejrzystości dla narodu amerykańskiego i zmniejszenia piętna wokół tego tematu o dużym znaczeniu społecznym. Odtajnienie wcześniejszych zapisów związanych z UAP jest częścią tej misji i jestem dumna, że mogę poprzeć tę ważną poprawkę.[1]

Czym są UAP i dlaczego coraz więcej o nich słyszymy? Wprowadziłam przepisy, które nakładają obowiązek zgłaszania i analizowania obserwacji UAP. Teraz dysponujemy znacznie większą ilością danych dotyczących balonów, dronów i innych zjawisk powietrznych, co umożliwia nam skuteczniejszą ochronę naszego nieba. Opublikowany w zeszłym miesiącu raport, wymagany przez Kongres, podkreśla, dlaczego tak istotne jest zmniejszenie piętna związanego ze zgłaszaniem obserwacji UAP, oraz dlaczego Biuro AARO, które pomogłam stworzyć, chroni nasze bezpieczeństwo poprzez rygorystyczne dochodzenie w sprawie tych zgłoszeń.[2]

Kirsten Gillibrand ufo na poważnie

Kirsten Gillibrand

Demokrata, Senator USA, przewodnicząca Podkomisji ds. Nowych Zagrożeń i Zdolności

1. democrats.senate.gov 14/07/2023
2. x 13/02/2023

Zaawansowane obiekty demonstrujące zaawansowaną technologię, regularnie przelatują nad naszym ograniczonym lub wrażliwym obszarem powietrznym, stwarzając zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa lotów, jak i bezpieczeństwa narodowego.[1]

Wszystko, co powiedziałem, to że mamy ludzi, którzy mają bardzo wysokie uprawnienia dostępu, zarówno obecnie, jak i w przeszłości, którzy wykonywali naprawdę ważną pracę dla naszego rządu lub nadal ją wykonują. Wyszli oni z pewnymi twierdzeniami na temat tego, że Stany Zjednoczone w przeszłości pozyskały egzotyczne materiały, które są poddawane inżynierii wstecznej, aby dokonać postępów w obronie i technologiach. To są twierdzenia, które przedstawiają. Nie wiem, czy te twierdzenia są prawdziwe, czy nie. Wiem natomiast, że mamy do czynienia z jedną z dwóch opcji: albo mówią prawdę, co oczywiście byłoby największym wydarzeniem w historii ludzkości, albo mamy ludzi zajmujących naprawdę ważne stanowiska w rządzie, którzy są szaleni, opowiadają bzdury i nadal pełnią ważne funkcje. Obie sytuacje stwarzają duży problem, dlatego musimy dowiedzieć się, która z tych dwóch opcji jest prawdziwa. Zwłaszcza druga opcja byłaby bardzo niepokojąca, ale wszystko, co znamy, to twierdzenia, które przedstawili ci ludzie. Są to wiarygodne osoby, które wykonały i nadal wykonują ważną pracę dla kraju i zgodnie z prawem jesteśmy zobowiązani do poważnego potraktowania ich twierdzeń i przeprowadzenia dochodzenia.[2]

Marco Rubio ufo na poważnie

Marco Rubio

Republikanin, Senator USA, Wiceprzewodniczący Senackiej Komisji ds. Wywiadu, Gang of Eight.

1. x 28/02/2023
2. Fox News: China is watching America’s leaders falter on the global stage 12/07/2023

Nie utworzylibyśmy specjalnej jednostki w Pentagonie do analizowania, gromadzenia informacji i koordynacji sposobu raportowania tych obserwacji, gdybyśmy nie traktowali tego poważnie. Oczywiście, że tak właśnie jest. Chodzi mi o to, że niektóre z tych zjawisk już miały wpływ na nasze obszary szkoleniowe. Kiedy piloci szkolą się w powietrzu i dostrzegają te rzeczy, nie są pewni, co to jest, co może wpłynąć na ich proces doskonalenia umiejętności. To już miało wpływ i po prostu chcemy to lepiej zrozumieć. Nie mówimy teraz, czym to jest ani czym nie jest. Po prostu mówimy, że nasi piloci coś widzą. Mówimy, że miało to wpływ na przebieg niektórych z naszych szkoleń. Dlatego chcemy dotrzeć do sedna sprawy. Chcemy to lepiej zrozumieć.

John Kirby ufo na poważnie

John Kirby

Przedstawiciel Białego Domu.

The White House Press Briefing 17/07/2023

Ogólnie rzecz biorąc, patrzyłbym sceptycznie na wiele z tych raportów. Poważnie podchodzę do tego, że mamy naprawdę dobrych, odznaczonych pilotów i oficerów nawigacyjnych, którzy czasami doświadczają rzeczy, których nie potrafimy wyjaśnić, więc musimy zbierać dane, aby dowiedzieć się, co się dzieje.

Martin-Heinrich ufo na poważnie

Martin Heinrich

Demokrata, Senator USA.

WIRED: UFO Whistleblower, Meet a Conspiracy-Loving Congress 13/06/2023

Rząd federalny Stanów Zjednoczonych prowadzi ściśle tajny program pozyskiwania UAP poza nadzorem Kongresu, posiadamy obiekty o pochodzeniu nie-ludzkim w zarówno naruszonym, jak i nietkniętym stanie… Chodzi tutaj o niejawny zimnowojenny wyścig zbrojeń dotyczący pozyskiwania i wykorzystywania materialnej technologii. Rywalizują z innymi krajami przez lata aby zlokalizować katastrofy i pozostawione obiekty, w celu ich inżynierii wstecznej i uzyskania przewagi w dziedzinie obrony narodowej.
-Lista twierdzeń.
-Zeznania pod przysięgą.

David Grusch ufo na poważnie

David Grusch

Sygnalista, były oficer wywiadu USAF, weteran NGA i NRO, reprezentant NRO w UAPTF.

Intelligence Officials Say U.S. Has Retrieved Craft of Non-Human Origin 05/06/2023

Twierdzenie Gruscha o istnieniu niejawnego pozaziemskiego wyścigu zbrojeń przez ostatnie osiemdziesiąt lat, skupiającego się na inżynierii wstecznej technologii nieznanego pochodzenia, jest zasadniczo prawdziwe, podobnie jak niepodważalne przekonanie, że przynajmniej niektóre z tych technologii pochodzi od inteligencji nie-ludzkiej.

Karl Nell ufo na poważnie

Karl Nell

Emerytowany pułkownik armii i obecny dyrektor ds. lotnictwa i kosmonautyki.

Intelligence Officials Say U.S. Has Retrieved Craft of Non-Human Origin 05/06/2023

Najczęstsze pytanie, które ludzie zadają, brzmi: jeśli są tak cholernie zaawansowani, to dlaczego się rozbili? Bo rozbijanie się nie dotyczy rzeczy naprawdę żywych. Mam na myśli, hmm, użyję tego przykładu: jeśli chciałbyś zbadać plemię kanibali na środku Amazońskiej dżungli, to czy udałbyś się tam osobiście i zostałbyś ich kolacją? Więc jeśli jesteś zaawansowaną inteligencją, ja nie sądzę, że jesteśmy tak zaawansowani, szczerze mówiąc. Jednak nie będziesz stawiał swojego życia na szali i będziesz starał się ograniczyć ryzyko, idąc tam. Więc większość tego, z czym mamy do czynienia, to albo drony, albo jakieś zaawansowane AI, czy cokolwiek to jest… Myślę, że to jest zaawansowana forma inteligencji, coś, czego nie rozumiemy i to coś wykorzystuje pewnego rodzaju pośredników. Jednak, jak już powiedziałem, nie chodzi o to, aby znaleźć się w środku plemienia, gdzie wściekłe małpy obrzucają się błotem lub zrzucają bomby atomowe.

Dr Garry Nolan ufo na poważnie

Dr Garry Nolan

Naukowiec ze Stanforda, nominowany do Nagrody Nobla immunolog

Dr. Garry Nolan SALT Conference (Extraterrestrial Intelligence, and crashed UFOs) 15/05/2023

Widzimy te „metaliczne kule” wszędzie na całym świecie i wykonują one „bardzo interesujące pozorne manewry”.[1]
Jeśli nie uda się udowodnić istnienia istot pozaziemskich, sugerowałoby to, że inni ludzie prowadzą działania na naszym podwórku, a to nie jest dobra wiadomość.[2] Myślę, że statystycznie nierealne jest myślenie, że [życie pozaziemskie] nie istnieje, a znalezienie go byłoby prawdopodobnie najlepszym wynikiem mojej pracy.[3]

dr Sean Kirkpatrick ufo na poważnie

Dr Sean Kirkpatrick

Fizyk, dyrektor AARO

1. NASA konferencja UAP 31/05/2023
2. Politico: Pentagon UFO boss to step down next month 11/07/2023
3. ABC News Live: Wywiad 21/07/2023

Pytano mnie o to już kilka razy „Co myślisz o UFO lub obcych?” i szczerze mówiąc, latając na 83 różnych samolotach i spędziwszy wiele godzin w przestrzeni powietrznej, wszyscy widzieliśmy wiele niewytłumaczalnych rzeczy. A kosmos – przestrzeń kosmiczna jest tak ogromna. Jeśli spojrzymy na Ziemię, to jest to tylko malutki niebieski punkt w nieograniczonej, niemal niepojętnie dużej przestrzeni kosmicznej. Osobiście wierzę, że z perspektywy prawdopodobieństwa to absolutnie istnieje tam życie. Nasza grupa zadaniowa [UAPTF] to bardzo poważne podejście rządu Stanów Zjednoczonych do systematycznego badania i zrozumienia tych zjawisk, ponieważ niezidentyfikowane zjawiska stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa lotu i są ryzykiem, któremu musimy poświęcić uwagę i starannie śledzić.

John Olson ufo na poważnie

John Olson

Generał Major, Asystent Szefa Operacji Kosmicznych w Pentagonie

U.S. Space Force – Together Expanding our Competitive Advantage in Space 14/04/2023

Wiele z tych UAP wykazuje zdolności przekraczające nasze technologiczne możliwości, a ich technologia przeczy temu, co wiemy o fizyce. Zakłócają one działanie naszych platform wojskowych i nuklearnych, pozostając przy tym niezidentyfikowane. Musimy za wszelką cenę ustalić możliwości, intencje oraz pochodzenie tych UAP. Nie możemy pozwolić, aby przestarzałe piętno wokół UAP lub nieelastyczny sposób myślenia w naszym rządzie uniemożliwiły Amerykanom poznanie prawdy, jakakolwiek by ona nie była.

Luis Elizando ufo na poważnie

Luis Elizando

Były agent kontrwywiadu, pracownik Biura Podsekretarza Obrony ds. Wywiadu, AATIP

X 17/02/2023

Będąc zupełnie szczerym, nie uważam tak [że UFO jest zagrożeniem]. Codziennie obawiam się realnych zagrożeń [ze strony Chin]. Jestem świadomy, ale nie ponoszę bezpośredniej odpowiedzialności za dochodzenie w sprawie tych zjawisk. Przeglądałem raporty. Widziałem, co tam było. Istnieją rzeczy, których nie byliśmy w stanie wyjaśnić. Ale uważam, że ważne jest, abyśmy przeprowadzili rzetelne badania, aby zrozumieć, co to jest, i spróbować je rozwiązać.

Frank Kendall ufo na poważnie

Frank Kendall

Sekretarz USAF, inżynier, prawnik, zajmował kilka wysokich stanowisk w DoD

Hon. Frank Kendall, U.S. Air Force secretary, celebrates USAF’s 75th anniversary 08/09/2022

Oczywiste jest, że większość, a właściwie wiele z obserwacji opiera się na danych z czujników, które dotyczą fizycznych obiektów… Na szczęście nie doszło do kolizji, ale mieliśmy co najmniej 11 bliskich spotkań.
Sojusznicy też to widzą. Chiny utworzyły swoją własną wersję grupy zadaniowej ds. niezidentyfikowanych obiektów latających (odpowiednik UAPTF), więc jasne jest, że wiele krajów zauważyło obiekty w swojej przestrzeni powietrznej, których nie są w stanie zidentyfikować.

Scott Bray ufo na poważnie

Scott Bray

Zastępca dyrektora wywiadu marynarki wojennej.

Open C3 Subcommittee Hearing on Unidentified Aerial Phenomena 17/05/2022

Jest tam coś, co da się zmierzyć przy użyciu różnych instrumentów, ale wydaje się poruszać w sposób niezgodny z tym, co znamy z fizyki czy szeroko pojętej nauki. Dla mnie to rodzi pytania o ogromnym zainteresowaniu…

Adam Schiff ufo na poważnie

Scott Bray

Demokrata, Przewodniczący Komisji Wywiadu Izby Reprezentantów.

Open C3 Subcommittee Hearing on Unidentified Aerial Phenomena 17/05/2022

Nigdy dotąd nie były ofensywne, ale co jeśli UAP stałyby się agresywne? To mogłoby stanowić realne zagrożenie, a my nie wiemy, jak temu sprostać… Rozważamy więc, czy to dron, czy Chińczycy coś opracowali, czy może Amerykanie albo Rosjanie. Gdy się temu przyjrzymy, widzimy, że wszyscy, zarówno Chińczycy, Amerykanie, jak i Rosjanie, szukają odpowiedzi. Wszędzie są służby, które próbują się dowiedzieć, co to jest. I nie mówię o zielonych ludzikach – to nie moja bajka. Chodzi o to, że stajemy w obliczu czegoś, czego nie rozumiemy i byłoby wspaniale to zrozumieć, bo może to stanowić realne zagrożenie. To właśnie mnie interesuje – chodzi o to, aby spróbować zrozumieć, co to jest. Jednak to nie wszystko, bo widzieliśmy to w powietrzu, okej, nic specjalnego, ale widzieliśmy też coś pod wodą – naprawdę szybkiego, o niewiarygodnej prędkości. Tak więc wykrycie czegoś pod wodą, czego nie możemy zidentyfikować, poruszającego się z prędkością… Ogromną prędkością, znacznie większą niż prędkość dźwięku, myślimy „dziwne, co to może być”. Więc tyle. Im bardziej rozwijamy się technologicznie, tym więcej zdarzeń tego typu dostrzegamy, ale na obecną chwilę nie możemy ich wyjaśnić. Zrozumiemy to, jestem przekonany, że zrozumiemy, ale potrzebujemy czasu.

Alain Juillet ufo na poważnie

Alain Juillet

Były dyrektor francuskiego wywiadu DGSE, urzędnik wyższego szczebla.

ESPIONNAGE, FRANC-MACONNERIE, UKRAINE, ALSTOM :
UN ANCIEN PATRON DE LA DGSE NOUS REPOND! 16/03/2022

Zawsze pojawia się pytanie: Czy jest coś jeszcze, coś czego po prostu nie rozumiemy, coś co może mieć pochodzenie pozaziemskie?

Avril Haines ufo na poważnie

Avril Haines

27. zastępca doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA.

The Hill: In dramatic shift, national intelligence director does not rule out
‘extraterrestrial’ origins for UFOs 16/11/2021

Cóż, nie wierzę, że pochodzą od zagranicznych przeciwników. Dlaczego? Jeśli tak by było, sugerowałoby to, że posiadają technologię, która jest zupełnie poza naszym zrozumieniem i szczerze mówiąc, ani Chiny, ani Rosja po prostu nie są na takim poziomie i zresztą my też nie…

Mitt Romney ufo na poważnie

Mitt Romney

Republikanin, Senator USA.

CNN: Romney on UFOs: 'I guess all things are possible’ 27/06/2021

Nie wiem, co to jest, ale kiedy słyszę o tym od wiarygodnych pilotów, którzy opisują coś, co nie wydaje się podlegać zasadom fizyki i ma miejsce w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych, uważam, że to coś, co powinniśmy dokładnie zbadać… Jeśli istnieje obce państwo o takich zdolnościach, sądzę, że zauważylibyśmy inne oznaki zaawansowanej technologii. Nie potrafię sobie wyobrazić, że opisane lub pokazane w niektórych nagraniach zjawisko należy do jakiegokolwiek znanego mi rządu… Nie mam pojęcia, co to jest, ale uważam, że powinniśmy się temu przyjrzeć.

Martin-Heinrich ufo na poważnie

Martin Heinrich

Demokrata, Senator USA.

TMZ: UFOs TOO ADVANCED FOR HUMANS 5/21/2021

Odnosząc się do UFO? Tak, z pewnością, pomimo moich wcześniejszych wątpliwości. Widzę to w ten sposób. Uważam, że pewien procent każdego budżetu badawczego powinien być przeznaczony na badanie latających obiektów, które nie mogą zostać zidentyfikowane. To powinno być oczywistym elementem zadania dla każdego systemu obronnego. Czy to stanowi zagrożenie? Co to jest? Czy powinniśmy się martwić? A jeśli faktycznie istnieją i są to istoty pozaziemskie, może kiedyś uda nam się to przechwycić! To byłoby świetne. Wtedy moglibyśmy to zbadać.

Neil deGrasse Tyson ufo na poważnie

Neil deGrasse Tyson

Astrofizyk, popularyzator nauki.

A conversation on the universe, anti-science and vexed question of UFOs
30/11/2021

To jest głupie i absolutnie bezsensowne, żeby uważać, że te zjawiska mogą być widziane tylko przez wyjątkowe osoby, a mimo popularności smartfonów na świecie, nie ma porządnego nagrania z tych zdarzeń, to po prostu idiotyczne – myliłem się. Pentagon opublikował 9-stronicowy raport, z którego sześć stron jest istotnych. I bardzo wyraźnie wynika z tego raportu, że został napisany tak, aby był, jak najbardziej nudny, pomimo że dotyczy najbardziej ekscytującego zagadnienia, jakiego możemy sobie wyobrazić – czyli możliwości, że albo prowadzimy niesamowitą operację psychologiczną, albo że niektórzy ludzie w Pentagonie są niemal pewni, że jesteśmy w kontakcie i jesteśmy obserwowani przez istoty pozaziemskie.

Nikt, kogo znam i kto jest bardzo dobry z fizyki, astrofizyki czy astronomii, nie wie, co się do diabła dzieje, i nigdy nie widziałem czegoś nawet odrobinę podobnego. Jesse, myślałem, że jesteś w błędzie. To był temat, którego nie chciałeś odpuścić i byłem przekonany, że masz problemy z głową, gdy poruszałeś tę kwestię. Naprawdę tak myślałem [Mowa o rozmowie sprzed 3 lat]. A ty miałeś rację, to ja się myliłem. Kluczowe jest, że cokolwiek się dzieje, to jest to wbrew logice. Nie jesteśmy w sytuacji, gdzie wszyscy mamy równy dostęp do tych samych informacji. Albo to jest jakiś rodzaj działania psychologicznego i praktycznie nikt nie ma o tym pojęcia, albo tam coś jest, ale nie stara się zwrócić na siebie uwagi.

Podam taki przykład: wyspa Sentinel Północny, która jest częścią Indii, ale nikt tam nie ląduje. Teraz w przypadku ludności na wyspie można przywołać Paradoks Fermiego „dlaczego nikogo nie widzimy?” A odpowiedź brzmi: no jesteście w pewnym sensie „własnością” Indii i jesteście chronieni przed każdym, kto chciałby wylądować na waszej wyspie. Teraz, jeżeli właśnie tego doświadczamy, to jest to zdumiewające.

Eric Weinstein ufo

Eric Weinstein

Matematyk i fizyk. Prowadzi podcast naukowy „The Portal”.

Eric Weinstein: “We Need to Leave Earth Now” 10/10/2021

Teraz, kiedy jestem w NASA, zwróciłem się do naszych naukowców i poprosiłem, żeby, z naukowego punktu widzenia, spróbowali ustalić, co to jest, abyśmy mogli lepiej to zrozumieć.

Bill Nelson ufo na poważnie

Bill Nelson

Administrator NASA.

CNN 06/09/2021

Prawda jest taka, że ​​tego nie udowodniliśmy [że to obcy], ale istnieją rzeczy latające po niebie, których jeszcze w pełni nie zidentyfikowaliśmy. Bądź świadomy, że istnieje praktycznie miliard galaktyk w nieustannie rozszerzającym się wszechświecie. Mam na myśli, że nawet nie jesteśmy w stanie pojąć ogromu rzeczy, które tam istnieją… Nikt tego nie wie, ale uważam, że prawdopodobieństwo istnienia czegoś, co nazwalibyśmy życiem, gdzieś indziej, jest dość wysokie.

To, co jest faktem i mówię całkiem poważnie, to że istnieją nagrania oraz dokumentacje obiektów na niebie, których dokładna natura pozostaje nieznana. Nie potrafimy wyjaśnić, jak się poruszały, ich trajektorii lotu. Nie miały one łatwo wyjaśnialnego wzorca. W związku z tym, ludzie starają się poważnie zbadać i ustalić, czym to jest.

Barack Obama ufo na poważnie

Barack Obama

Były 44. prezydent USA.

Reggie Watts to Barack Obama: What’s w/ Dem Aliens? 19/05/2021

Po przyglądnięciu się temu doszedłem do wniosku, że istniały raporty – niektóre były konkretne, inne mniej istotne – sugerujące, że rząd i sektor prywatny mieli w swoim posiadaniu rzeczywiste materiały związane z UAP… Bardzo istotne jest, aby informacje o odkryciu fizycznych materiałów lub przechwyconych statkach wyszły na jaw.

Jestem zadowolony, że Pentagon wreszcie udostępnił te nagrania, ale to tylko wierzchołek góry lodowej w zakresie dostępnych badań i materiałów.

Harry Reid ufo na poważnie

Harry Reid

Demokrata, Lider senatu USA.

The New York Times 7/23/2020
x 27/04/2020

Mamy wiele czujników, które wykrywają te rzeczy… Szczerze mówiąc, jest znacznie więcej obserwacji niż te, które zostały ujawnione publicznie. Część z nich została odtajniona. Kiedy mówimy o obserwacjach, mam na myśli obiekty widziane przez pilotów Marynarki Wojennej lub Sił Powietrznych, bądź te uchwycone na zdjęciach satelitarnych, które w istocie wykonują działania trudne do wyjaśnienia, manewry trudne do odtworzenia, lub podróżują z prędkościami przekraczającymi prędkość dźwięku bez wywoływania huków sonicznych… Technologie, których nie posiadamy i szczerze mówiąc, którym nie jesteśmy w stanie się przeciwstawić.

John Ratcliffe ufo na poważnie

John Ratcliffe

Były 6. dyrektor wywiadu narodowego.

UFO report details ‘difficult to explain’ sightings, says US ex-intelligence director
22/02/2021

To nie my, to jedna rzecz, którą wiemy. Mogę to powiedzieć z bardzo dużą pewnością, przede wszystkim ze względu na zajmowane przeze mnie stanowiska w departamencie.[1]

Najbardziej przekonującym przypadkiem jest przypadek USS Nimitz. Ponieważ mamy tak wielu świadków i tak wiele danych z czujników, a nagranie FLIR jest tego częścią, musisz jednak spojrzeć na sprawę z szerszej perspektywy. Musisz porozmawiać ze wszystkimi zaangażowanymi pilotami: Komandor Fravor, Porucznik Dietrich i ich oficerami systemów uzbrojenia, co już zrobiłem. Musisz porozmawiać z operatorami radarów na USS Princeton: Kevin Day i Gary Voorhis. Są także operatorzy radarów na pokładzie E2C Hawkeye, który monitorował to zjawisko… Następnie mamy trzeciego pilota F/A-18 Porucznika Underwood, który wchodzi do akcji i nagrywa to wideorejestratorem FLIR. Tak więc mamy wiele informacji z wielu różnych źródeł, a rzecz w tym, że wszystko się doskonale zgadza. Wszystko się spina. Nikt nie przeczył historii innej osoby. I to, co widzieli ludzie, pokrywa się z raportami czujników. Dlatego ten przypadek jest najbardziej przekonujący moim zdaniem.[2]

Christopher Mellon ufo na poważnie

Christopher Mellon

Były Zastępca Asystenta Sekretarza Obrony, Dyrektor Sztabu Komitetu Wywiadu Senatu.

1. 60 Minutes: Navy pilots describe encounters with UFOs 5/16/2021
2. Former Intelligence Secretary Christopher Mellon’s Fascination with UFO’s 16/05/2021

Wydarzyło się już wystarczająco dużo takich rzeczy [incydentów z UFO], dlatego myślę, że będzie trzeba dokładnie przyglądać się temu, co będzie się działo w następnych miesiącach lub latach. Nie jestem już tak sceptyczny, delikatnie mówiąc, jak byłem kilka lat temu. Jednakże, dzieje się coś dziwnego z udziałem zaawansowanych technologicznie samolotów i doświadczonych pilotów… Po prostu będziemy musieli poczekać, aby zrozumieć, co to takiego.

James Woolsey ufo na poważnie

James Woolsey

Były 16. Dyrektor CIA, podsekretarz marynarki wojennej USA.

Former CIA Director James Woolsey Talks JFK Assassination & UFOs 02/04/2021

To trochę zarozumiałe i aroganckie z naszej strony wierzyć, że nigdzie w całym wszechświecie nie ma innej formy życia… Myślę, że niektóre z tych zjawisk, które będziemy obserwować, nadal pozostaną niewyjaśnione i może za nie odpowiadać inna forma życia.

John Brennan ufo na poważnie

John Brennan

John Brennan
Były 5. Dyrektor CIA

John O. Brennan on Life in the CIA 16/12/2020

Pomimo że nie jestem entuzjastą tego tematu, to interesuję się nim ponieważ wywodzę się z działalności wywiadowczej. Gdy widzimy dzisiaj niejasne zjawiska, wiemy, że jutro będziemy w stanie je wyjaśnić. W kontekście zjawisk UAP po prostu obecnie brakuje nam danych, aby móc zrozumieć i sobie wyobrazić, co się dzieje. I nie mówię tu o ludziach, którzy widzą latający spodek lądujący na polu, ale o pilotach myśliwców, astronautach i innych poważnych ludziach, którzy raportują bardzo precyzyjne obserwacje. Nie powinniśmy uznawać tego za bzdury, ale po prostu trzeba uznać, że istnieją rzeczy, które nas przerastają. To w tym kontekście zainteresowałem się tym problemem, ponieważ pierwszą rzeczą, którą zauważamy, badając ten fenomen, jest to, że te obiekty czy zjawiska nie działają zgodnie z ziemskimi prawami fizyki, a zwłaszcza nie podlegają grawitacji. Pojawia się więc pytanie: czy jakiś kraj opracował system umożliwiający uniknięcie wpływu grawitacji? 20 lat temu odpowiedziałbym: „Dlaczego nie?”. Jednak dzisiaj, gdyby jakiś kraj na świecie dokonał takiego odkrycia, już byśmy o tym wiedzieli. Żaden postęp o takiej skali nie może pozostać tajemnicą. To niemożliwe…

Alain Juillet ufo na poważnie

Alain Juillet

Były dyrektor francuskiego wywiadu DGSE, urzędnik wyższego szczebla.

Paris Match: Alain Juillet : „Le phénomène ovni échappe à la dimension terrestre”
11/04/2020 

Teraz wiemy, że poruszają się z prędkością od Mach 5 do Mach 20, czyli 5 do 20 razy prędkości dźwięku. Wiemy, że poruszają się tak gwałtownie i zygzakiem, że każdy pilot zostałby zmiażdżony siłą odśrodkową. Nie wydzielają widocznych spalin… Standardowe wyjaśnienia dla obserwacji UFO, takie jak meteory, balony meteorologiczne czy nawet planeta Wenus, nie tłumaczą tych dynamicznych i precyzyjnych manewrów. To prowadzi do dwóch możliwych scenariuszy: albo są ludzkiego pochodzenia i reprezentują technologię tak zaawansowaną, że nawet naukowcy są nią zdezorientowani, albo może to być dowód na zaawansowaną cywilizację pozaziemską… Wszechświat ma 13,8 miliarda lat, podczas gdy nauka na Ziemi zaczęła się rozwijać zaledwie 300 lat temu; na jednej z 4 000 niedawno odkrytych egzoplanet, gdzie życie mogłoby istnieć, obce cywilizacje mogły mieć znacznie więcej czasu na rozwinięcie swoich umiejętności naukowych i technologicznych. Nawet jeśli to nie jest jednoznaczny dowód, odtajnione filmy, wsparte obserwacjami niewyjaśnionych obiektów powietrznych w 2014 i 2015 roku, w tym przynajmniej jednego bliskiego kontaktu, nadają ufologii nowego znaczenia. Osiągnęliśmy punkt zwrotny, kiedyś zwolennicy ufo musieli udowodnić, że te obiekty pochodzą od inteligentnej rasy z kosmosu. Teraz ciężar dowodu spoczywa na rządzie, aby udowodnił, że nie pochodzą one od istot inteligentnych z kosmosu. Możliwość, że są to pojazdy innych cywilizacji, musi teraz być brana pod uwagę.

Michio Kaku ufo na poważnie

Michio Kaku

Fizyk teoretyk, futurolog i popularyzator nauki, profesor.

A 'turning point’ on UFOs: Physicist Michio Kaku tells ufology conference the truth is out there
13/11/2019

Do kwestii UAP podchodzę w sposób rzeczowy. Trzymam się faktów i unikam wniosków ekstrapolacyjnych o działaniach pozaziemskich. Ale popieram badania naukowe polegające na obiektywnej analizie licznych obserwacji zgłoszonych w czasie belgijskiej fali i uważam, że w badaniach tych nie należy wykluczać hipotezy pozaziemskiej.

Wilfried De Brouwer ufo na poważnie

Wilfried De Brouwer

Generał Major belgijskich sił powietrznych.

UFO: Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach
Strona 35, 10/08/2010

Obiektywna rzeczywistość niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych, lepiej znanych szerokiej publiczności jako UFO, nie ulega już wątpliwości. Informacje, którymi dysponuje GEIPAN, są potwierdzone naukowo i poddano je rygorystycznym analizom metodologicznym. Atmosfera podejrzeń i dezinformacji, nie wspominając o drwinach, wciąż często towarzyszą gromadzeniu danych dotyczących zjawiska, co odzwierciedla zdumiewającą formę ślepoty intelektualnej. Nawet dzisiaj – chociaż na razie idea jest jedynie hipotetyczna – spróbujmy sobie wyobrazić odkrycie, że pewne niezidentyfikowane zjawiska związane są z przybyciem z egzoplanet zdalnych albo zamieszkanych statków. Czy słynna „zasada ostrożności” nie powinna skłonić politycznych przywódców do choćby pomyślenia o tym, jakie byłyby konsekwencje dla każdego aspektu naszego życia społecznego, gdyby sprawdziła się taka hipoteza?

Yves Sillard ufo na poważnie

Yves Sillard

Dyrektor CNES, naukowiec i wysoko postawiony urzędnik państwowy.

UFO: Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach
Strona 166, 10/08/2010

Stany Zjednoczone to supermocarstwo i – jak sądzę – trudno mu przyznać, że jakieś dziwne obiekty pojawiają się na jego niebie i nie sposób położyć temu kresu. Ponadto władze mogą się obawiać wybuchu paniki, gdy ludzie wyobrażą sobie, że siły zbrojne ich państwa nie są w stanie obronić kraju. Jesteśmy przekonani, że niektóre rządy, a tu rzecz jasna mam na myśli USA, nie ujawniają wszystkiego, co jest im wiadomo na ten temat.[170]

Ze zdumieniem odkryłem i dziś mogę to powiedzieć z całą pewnością, że naszą przestrzeń powietrzną czasami penetrują bezgłośne, kompletnie nieznane obiekty o charakterystykach lotu niedostępnych technologiom powstałym na Ziemi. Wydaje się, że obiekty te są kierowane przez jakiś rodzaj inteligencji. Raport COMETA rzetelnie i przystępnie pokazuje, że hipoteza pozaziemska jest najbardziej racjonalnym wyjaśnieniem, chociaż oczywiście nie została udowodniona.[175]

Denis Letty ufo na poważnie

Denis Letty

Odznaczonym Legią Honorową generał major Sił Powietrznych Francji.

UFO: Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach
Strona 170 / 175, 10/08/2010

Od 1983 roku przez dwadzieścia jeden lat byłem dyrektorem francuskiego programu badań i analiz UAP. Po pierwsze, na podstawie danych dotyczących w pełni udokumentowanych przypadków z całego świata można dowieść, że niezidentyfikowane obiekty latające – obiekty materialne – występują i nie należą do sfery zwykłych zjawisk.

Choć zdarzenia z ich udziałem są nieliczne, niezwykłe właściwości obiektów oraz ich fizyczność potwierdzają jednoznacznie powyższe twierdzenie: Na podstawie w pełni udokumentowanych przypadków możemy orzec, że UFO istnieją z całą pewnością. Wydaje się, że UFO są „sztucznymi i kontrolowanymi obiektami” a ich fizyczne cechy mogą być zarejestrowane i zmierzone przez nasze systemy wykrywania – zwłaszcza radar. Właściwości fizyczne UFO różnią się ewidentnie od tych, którymi dysponują najbardziej zaawansowane technologicznie kraje. Zapisy radarów naziemnych i pokładowych pokazują, że osiągi UFO ogromnie przewyższają nasze największe możliwości aeronautyczne i astronautyczne. Do osiągów tych należą pozycja stacjonarna, bezgłośność, przyspieszenia i prędkości niezgodne z zasadami bezwładności.

Jean-Jacques Velasco ufo na poważnie

Jean-Jacques Velasco

Inżynier CNES, były dyrektor Geipan.

UFO: Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach
Strona 177, 10/08/2010

Moja stanowisko wyrażane zarówno prywatnie, jak i publicznie przez ostatnich kilkanaście lat [dotyczące incydentu w lesie Rendlesham w 1980 roku na bazie RAF Bentwaters], jest takie, że istnieją tylko dwie możliwości, a mianowicie:
1) albo doszło do wtargnięcia w naszą przestrzeń powietrznej i wylądowania niezidentyfikowanego obiektu w Rendlesham, jak to zostało opisane,
2) albo zastępca dowódcy bazy operacyjnej oraz wielu jego ludzi kłamało lub miało halucynacje, gdy na bazie znajdowała się broń nuklearna.
Każda z tych możliwości musi się bezwzględnie znaleźć „w sferze zainteresowań Ministerstwa Obrony”, które uporczywie odmawia zajęcia się problemem.

Peter Hill-Norton ufo na poważnie

Peter Hill-Norton

Brytyjski szef sztabu obrony, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO.

UFO: Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach
Strona 236, 10/08/2010

Dla mojego matematycznego umysłu, same liczby sprawiają, że myślenie o istotach pozaziemskich jest zupełnie racjonalne. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak zrozumienie, jakie mogłyby być te istoty pozaziemskie… Jeśli kiedykolwiek obcy nas odwiedzą, sądzę, że skutki będą podobne do tych, które miały miejsce, gdy Krzysztof Kolumb po raz pierwszy dotarł do Ameryki, co nie skończyło się zbyt dobrze dla rdzennych mieszkańców… Musimy jedynie spojrzeć na siebie, aby zobaczyć, jak inteligentne życie może rozwijać się w kierunku czegoś, czego nie chcielibyśmy spotkać. Wyobrażam sobie, że mogą istnieć w ogromnych statkach, zużywając wszystkie zasoby swojej macierzystej planety. Tak zaawansowani obcy być może prowadziliby tryb koczowniczy, dążąc do podbicia i skolonizowania wszelkich planet, na jakie tylko mogą dotrzeć.

Stephen Hawking ufo na poważnie

Stephen Hawking

Fizyk, kosmolog, profesor.

Into the Universe with Stephen Hawking 2010

Będąc szefem służby ruchu lotniczego i obrony powietrznej, wpływały z terenu do mnie w moje ręce różne informacje o tego typu sytuacjach, o różnych obiektach, których pochodzenia nie umiano wytłumaczyć. U nas w sztabie wojsk lotniczych obrony powietrznej, poszedłem do kolegi Topolnickiego szefa lotnictwa i przedstawiam mu dokumenty, co oni na ten temat myślą… I on z tajemniczą miną mówi: ja tobie coś pokaże, otworzył sejf i wyjął raport dwóch pilotów z wybrzeża, gdzie nad Bałtykiem spotkali się z obiektem niezidentyfikowanym, był to obiekt o kształcie cygara… Dostali sygnał ataku, że mogą otworzyć ogień, w tym czasie obiekt ten zaczął manewrować i oddalił się i w zakręcie go zgubili, zniknął i ze stacji również, to było bardzo dziwne, tam było 2 pilotów, nie 1, to nie było złudzenie, to odbicie było na stacji relokacyjnej na ekranie i z tego względu to było ciekawe.

Ryszard Grundman ufo na poważnie

Ryszard Grundman

Pułkownik, pilot Wojska Polskiego.

Wywiad z płk Ryszardem Grundmanen cz. (1/3) 26/06/2009

Zastosowano tu połączone podejście historyczno-naukowe do starożytnych relacji dotyczących tego, co dziś nazwalibyśmy niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO). Wiele zjawisk można wyjaśnić konwencjonalnie, eliminując większość relacji jako dobrze znane zjawiska. Zostaje niewielka liczba zagadkowych doniesień, które łatwo wpisują się w te same kategorie co współczesne relacje o UFO. Sugeruje to, że zjawisko UFO, bez względu na to, co je powoduje, nie zmieniło się zbytnio przez dwa tysiąclecia.

Jak wiadomo, Amerykanie oficjalnie zrezygnowali z wszelkich badań nad UFO po opublikowaniu raportu znanego jako Raport Condon w 1969 roku. Jeśli mam jeszcze chwilę, to pozwól, że dodam, że ten raport, co ciekawe, zawierał aż 30% obserwacji zjawisk, które były całkowicie nie do wyjaśnienia. Mimo to, doszli do wniosku, że dalsze badania nie mają sensu. Dodatkowo istniała głęboka rozbieżność między ich wnioskami a resztą raportu. Tak naprawdę, uważam, że Amerykanie nadal prowadzą działania w tym obszarze – jestem przekonany, że poświęcają temu większe wysiłki badawcze niż jakikolwiek inny kraj, a także prowadzą celową i starannie zorganizowaną politykę dezinformacji. To kompletna dezinformacja… Tylko w jakim celu? Czy to obawa przed zakwestionowaniem ich supremacji, gdyby kiedyś musieli stanąć twarzą w twarz z cywilizacją znacznie bardziej zaawansowaną… A może troska o zachowanie dla siebie potencjalnych osiągnięć technologicznych… Czy jakiekolwiek inne wyjaśnienie, tego nie wiemy.

Yves Sillard ufo na poważnie

Yves Sillard

Dyrektor CNES, naukowiec i wysoko postawiony urzędnik państwowy.

Radio France Internationale: Interview de Yves Sillard –
France on les appelle des PAN – transkrypcja wywiadu 25/11/2005

Wszechświat postbiologiczny, w którym większość inteligencji ewoluowała poza ciało i krew w kierunku sztucznej inteligencji, nie był szczegółowo rozważany, ponieważ ludzie nie są przyzwyczajeni do myślenia w kosmicznej skali czasu.

Steven J. Dick ufo na poważnie

Steven J. Dick

Astronom, historyk nauki NASA.

Cultural evolution, the postbiological universe and SETI 26/05/2003

Często pytano mnie, dlaczego osoba o takim doświadczeniu, byłego Szefa Sztabu Obrony, byłego przewodniczącego Komitetu Wojskowego NATO, uważa, że zatajenie informacji ma miejsce czy jakie mogą być powody, dla których rządy chcą zataić fakty dotyczące UFO. Często przedstawiano także szereg wyjaśnień, z których najczęstsze i być może najbardziej prawdopodobne jest takie, że zainteresowane rządy, a przede wszystkim rząd Stanów Zjednoczonych i mój własny kraj, uważają, że gdyby powiedziały prawdę, a mianowicie, że w naszej atmosferze znajdują się obiekty, które technicznie przewyższają wszystko, co możemy rozmieścić, że nie mamy możliwości powstrzymania ich przed przybyciem tutaj i że jesteśmy bezbronni, gdyby okazały się wrogie… Myślę, że rządy obawiają się, że jeżeli ujawnią prawdę, to ludzie wpadną w panikę – Ja nie wierzę w to w ogóle.

Peter Hill-Norton ufo na poważnie

Peter Hill-Norton

Brytyjski szef sztabu obrony, przewodniczący Komitetu Wojskowego NATO.

Out of the Blue: The Definitive Investigation on UFOs 2002
Audio napisy pl.

Mogę powiedzieć jedno zwięźle i jasno – to śledztwo przeprowadziły nasze siły wojskowe przy współpracy z Akademią Nauk i służbami specjalnymi. Wydarzyło się to na jednej z tajnych baz nad Wołgą, miejscu, gdzie samo zjawisko było często obserwowane. Potwierdzono i udowodniono to jednoznacznie, że nie ma mowy o testach tajnej broni – nie doszły one jeszcze do takiego poziomu zaawansowania. To pozostawia pytanie, co to mogło być… Pomimo licznych obaw związanych z użyciem tego sformułowania, to osoby odpowiedzialne za to śledztwo poczuły się zobowiązane do ostatecznego stwierdzenia, że mogła to być obca cywilizacja, choć zdawali sobie sprawę, że taka idea jest trudna do zaakceptowania. Daję ci moje słowo jako oficer, że z wyjątkiem informacji dotyczących lokalizacji obiektów wojskowych i danych wywiadowczych, które mogą mieć implikacje dla bezpieczeństwa narodowego, rozmawiam o wszystkim innym związanym z tym zjawiskiem zupełnie otwarcie. Myślę, że wielokrotnie wypowiedziałem się, że skłaniam się ku koncepcji, że te obiekty mogą mieć pochodzenie pozaziemskie, i chciałbym podkreślić, że mówię to biorąc pod uwagę dostępne dowody i zgłoszone incydenty, nie ma innego wytłumaczenia, które miałoby sens.

Vasili Alexeyev ufo na poważnie

Vasili Alexeyev

Generał dywizji rosyjskich sił powietrznych.

Russia’s investigation into the UFO phenomenon
UFO: Down to Earth 1997

Nie mam żadnych wątpliwości, po 37 latach badań i dochodzeń, że istnieją przytłaczające dowody na to, iż planeta Ziemia jest odwiedzana przez pojazdy kontrolowane przez istoty pozaziemskie. Nie ma przekonujących argumentów przeciwko rzeczywistości latających spodków, są tylko ludzie, którzy albo nie zapoznali się z odpowiednimi danymi, albo celowo nie chcą uwierzyć, że Ziemia znajduje się na dnie hierarchii socjologicznej i technologicznej w naszym lokalnym sąsiedztwie galaktycznym.

Stanton Friedman ufo na poważnie

Stanton Friedman

Fizyk nuklearny i badacz UFO.

The Case for the Extraterrestrial Origin of Flying Saucers 1995

Początkowo myśleliśmy, że niektóre z tych obserwacji było spowodowanych zakłóceniami atmosferycznymi, takimi jak warunki pogodowe czy zakłócenia elektromagnetyczne. Później jednak dowiedzieliśmy się, że w pewnych przypadkach rzeczywiście udało nam się powiązać obserwację wizualną z danymi na radarze. Mieliśmy obserwację na radarze i dodatkowo obserwację wizualną na ziemi potwierdzoną przez policję. Zdecydowaliśmy się wysłać dwa samoloty około północy. Nagranie z radaru samolotu F-16 pokazało osiągi pojazdu o zupełnie nieznanym pochodzeniu. Siły Powietrzne były całkowicie zdezorientowane w wyjaśnieniu swoich ustaleń, więc zwołano konferencję prasową. To, co zauważyli piloci, wykraczało daleko poza normalny zakres lotu samolotu. Czasami mieliśmy tzw. 'lock-on’, czyli sytuację, w której dostarczano dane o prędkościach od 150 węzłów do 990 węzłów i przyspieszeniu, do którego doszło w kilka sekund. Pierwszą kwestią jest to, że takie prędkości byłyby niemożliwe do zniesienia dla człowieka. Drugą kwestią jest to, że obserwacje zawsze opisują maszynę, która wisząc i unosząc się nad powierzchnią na dość niskiej wysokości, nie wydaje żadnego dźwięku. Przy obecnej technologii byłoby to niemożliwe.[1]

Dokonaliśmy pomiarów wyjątkowych przyspieszeń, które nie mogą być związane z konwencjonalnymi samolotami i jest to oczywiste. Było tysiące obserwacji w Belgii i myślę, że naszym zadaniem jest dowiedzieć się, skąd to się bierze, jakie jest tego pochodzenie oraz intencje.[2]

Wilfried De Brouwer ufo na poważnie

Wilfried De Brouwer

Generał Major belgijskich sił powietrznych.

1. Interview with Belgian Air Force Maj. Gen. De Brouwer 11/07/1990
2. Interview with Belgian Air Force Maj. Gen. De Brouwer

Drwiny nie są częścią metodologii naukowej i nie powinno się uczyć ludzi, że jest inaczej. Regularny napływ zgłoszeń, często składanych przez wiarygodnych obserwatorów, rodzi pytania dotyczące naukowych obowiązków i odpowiedzialności. Czy istnieje jakiś aspekt, który zasługuje na uwagę w kontekście badań naukowych? A jeśli nie, to czy nie powinniśmy zobowiązać się do poinformowania społeczeństwa – nie w sposób szyderczy, lecz poważny – w celu utrzymania zaufania społeczeństwa do nauki i naukowców?

Allen Hynek ufo na poważnie

Dr J. Allen Hynek

Astronom, konsultant naukowy Sił Powietrznych.

The UFO book : encyclopedia of the extraterrestrial 1988

Obecnie jedyną rzeczą, o której pamiętam [Odnośnie incydentu w Roswell], to to, że pewne materiały, rzekomo pochodzące z rozbicia latających dysków, były niezwykle lekkie i bardzo wytrzymałe. Jestem pewien, że nasze laboratoria bardzo dokładnie je analizowały. Pojawiały się doniesienia, że maszyny lub istoty obsługujące obiekt były również wystarczająco lekkie, aby wytrzymać ogromne siły przeciążenia związane z funkcjonowaniem tych obiektów. Podczas rozmów z niektórymi ludźmi w biurze odniosłem wrażenie, że ci „obcy” są zbudowani podobnie do niektórych owadów, które obserwujemy na Ziemi. Dzięki ich niskiej masie, siły związane z obsługą tych urządzeń są stosunkowo niewielkie. Nadal nie mam pojęcia, dlaczego nadano temu tak wysoki stopień tajności i dlaczego zaprzecza się istnieniu tych urządzeń. Przepraszam, że tyle mi zajęło odpowiedzenie, ale proponuję, abyś skontaktował się bezpośrednio z tymi, którzy mogą być zaangażowani w ten program. Zdecydowanie był w to zaangażowany John von Neumann, Vannevar Bush i jak sądzę Robert Oppenheimer.

Robert Sarbacher ufo na poważnie

Robert Sarbacher

Naukowiec, wynalazca, konsultant naukowy marines i agencji rządowych

Sarbacher letter to Steinman 29/11/1983

Rozpocząłem jako zdecydowany „debunker” czerpiąc ogromną satysfakcję z rozwiązywania na pozór zagadkowych przypadków. Byłem wrogiem numer jeden tych „grup i entuzjastów latających spodków,” którzy bardzo pragnęli, aby UFO były statkami międzyplanetarnymi. Moja wiedza na temat tych grup opierała się niemal wyłącznie na tym, co usłyszałem od personelu Blue Book, a mianowicie wszyscy byli oszołomami i marzycielami. Moja przemiana była stopniowa, ale pod koniec lat sześćdziesiątych była już kompletna. Dziś nie poświęciłbym już ani chwili na temat UFO, gdybym poważnie nie przeczuwał, że zjawisko UFO jest rzeczywiste, a wysiłki w celu jego zbadania i zrozumienia, a w ostateczności jego rozwiązania, mogą mieć głębokie skutki – może być nawet trampoliną do zmiany spojrzenia ludzkości na wszechświat.

Allen Hynek ufo na poważnie

Dr J. Allen Hynek

Astronom, konsultant naukowy Sił Powietrznych.

The Hynek UFO Report 1977 r.

Jako pilot i były oficer Sił Powietrznych, mogę śmiało stwierdzić, że ten obiekt [incydent Phoenix Lights] zupełnie nie przypominał żadnego wytworzonego przez człowieka obiektu, jaki kiedykolwiek widziałem. I na pewno nie były to flary na dużej wysokości jak twierdziły Siły Powietrzne, ponieważ flary nie latają w formacjach.

Fife Symington ufo na poważnie

Fife Symington

Gubernator Arizony.

In Plain Sight An Investigation Into UFOs And Impossible Science, strona 119, 1977

Czasami zastanawiam się, jak szybko zniknęłyby nasze różnice na całym świecie, gdybyśmy stanęli w obliczu obcego zagrożenia spoza tej planety.

Ronald Reagan ufo na poważnie

Ronald Reagan

40. Prezydent USA

Przemówienie przed ONZ 1987

Faktycznie, byłem sceptykiem w kwestii UFO, gdy zostałem przydzielony do programu. W pewnym momencie, prawdopodobnie podczas pierwszych kilku miesięcy mojego dochodzenia – zapewne na początku 1952 roku – przekonałem się, że ten temat zasługuje na poważne zainteresowanie. Zmiana nastawienia zaszła w wyniku zaznajomienia się z dokumentacją projektu i badaniem stale rosnącej liczby raportów z obserwacji. Nie stałem się „wierzącym” w powszechnym tego słowa znaczeniu, po prostu zmieniłem swoje nastawienie z całkowitego lekceważenia tego tematu na przekonanie, że wymaga on poważnego zbadania.

Dewey J. Fournet Jr. ufo na poważnie

Dewey J. Fournet Jr.

Major USAF

Official UFO magazine: UFO Revisited 1977

To, w co głęboko wierzę, to konieczność przyjęcia wobec tych zjawisk wyjątkowo otwartego podejścia… W raportach znajdujemy relacje żandarmerii, a także doniesienia od pilotów i personelu zarządzającego placówkami lotniczymi. Zauważamy wiele elementów, których zbieżność jest dość niepokojąca… Dlatego uważam, że podejście do tych zjawisk powinno polegać na otwartości, bez uprzedniego zakładania negatywnego stanowiska. Nasi przodkowie zaprzeczali wielu rzeczom, które dzisiaj wydają się nam zupełnie oczywiste… Ale na chwilę obecną musimy przyznać, że istnieje coś, czego nie rozumiemy… Obserwujemy także znaczny wzrost ilości obserwacji wzrokowych: zjawisk świetlnych, sferycznych, czasem jajowatych, charakteryzujących się nadzwyczajnie szybkimi manewrami.

Robert Galley ufo na poważnie

Robert Galley

Minister Obrony Francji

Jean-Claude Bourret interviewant Galley Jean-Claude Bourret 1974

Wracając do bardziej pozytywnych aspektów, chciałbym podkreślić, że moje własne badania dotyczące problemu UFO doprowadziły mnie do wniosku, że to międzynarodowe zagadnienie naukowe może mieć ogromne znaczenie. Moim zdaniem hipoteza o pozaziemskim pochodzeniu UFO, po wyeliminowaniu wielu innych hipotez, wydaje się być najbardziej satysfakcjonującym wyjaśnieniem dla imponującego zbioru dowodów obserwacyjnych zgromadzonych przez ostatnie dwie dekady… Jeżeli istnieje choć bardzo nikłe prawdopodobieństwo, że UFO to pozaziemskie urządzenia do nadzoru (co jest poglądem, ku obecnie któremu się skłaniam wraz z wieloma innymi poważnymi badaczami problemu UFO), staje się jasne, że należy przeprowadzić gruntowne naukowe dochodzenie w tej sprawie. Niemniej jednak do tej pory światowa opinia naukowa nadal w przeważającej mierze uważa UFO za „problem nonsensowny” – zbiór uciążliwych raportów o błędnie zidentyfikowanych zjawiskach naturalnych. Warto zaznaczyć, że ci, którzy zdecydowanie podkreślają ten punkt widzenia, są prawie bez wyjątku nieświadomi prawdziwej natury dowodów dotyczących UFO. Kpiny i oficjalne lekceważenie tego problemu przysłaniają rzeczywisty charakter dowodów na istnienie UFO.

James E. McDonald ufo na poważnie

James E. McDonald

Fizyk, badacz UFO, profesor meteorologii.

UFOs – An International Scientific Problem 12/03/1968

Jesteśmy pod obserwacją jakiegoś rodzaju urządzeń, które są znacznie bardziej zaawansowane i prawdopodobnie są kontrolowane przez wysokorozwiniętą i zaawansowaną cywilizację. Takie są moje wnioski, które podzielane są przez niektórych członków naszej Rady Nadzorczej oraz doradców, choć nie przez wszystkich. Dotarliśmy do punktu, w którym wielu ludzi w Siłach Powietrznych dochodzi do tych samych wniosków. Faktycznie Siły Powietrzne posiadały ściśle tajne szacunki, że te obiekty były międzyplanetarnymi statkami kosmicznymi. Zrozumcie więc, że to wcale nie jest kwestia do wyśmiewania, czy kpin, lecz naprawdę poważną sprawą, która może mieć wpływ na życie nas wszystkich.

Donald Keyhoe ufo na poważnie

Donald Keyhoe

Były Major Marines.

Konferencja prasowa 1968

Od 1947 roku otrzymaliśmy i przeanalizowaliśmy od 1000 do 2000 raportów, które docierały do nas z różnych źródeł. Z tej ogromnej liczby raportów udało nam się wyjaśnić większość z nich, w sposób satysfakcjonujący dla nas. Udało nam się je wytłumaczyć jako oszustwa, błędnie zidentyfikowane samoloty, zjawiska meteorologiczne i elektroniczne, lub jako aberracje świetlne. Jednakże istnieje pewien odsetek raportów, które pochodzą od wiarygodnych obserwatorów i opisują rzeczy stosunkowo niewiarygodne. To właśnie tę grupę obserwacji próbujemy teraz wyjaśnić.

Nieznane obiekty działają pod inteligentną kontrolą. Konieczne jest, abyśmy dowiedzieli się, skąd pochodzą UFO i jaki jest ich cel.[1] W kuluarach, oficerowie na wysokich stanowiskach Sił Powietrznych poważnie martwią się UFO. Jednakże poprzez oficjalną tajemnicę i kpiny, wprowadza się obywateli w błąd, że nieznane latające obiekty to bzdury.[2]

Roscoe Hillenkoetter ufo na poważnie

Roscoe Hillenkoetter

Pierwszy dyrektor CIA.

1. NICAP 1947?
2. New York Times, February 28, 1960 r.

Można z pewnością powiedzieć, że na naszym niebie pojawiają się tajemnicze obiekty… W obliczu niezwykłych zjawisk, które niemal codziennie ku naszemu zdumieniu oferuje również nieznany wszechświat, istnieją trzy możliwe postawy intelektualne:

1. Podejście prymitywnego myślenia, które z prostą wiarą przyjmuje najwspanialsze historie, bezkrytycznie uznaje „nadprzyrodzone zjawiska”, i często staje się ofiarą oszustów i szarlatanów.

2. Podejście naiwnie silnego umysłu, człowieka przekonanego, że wie już wszystko, oburza się, gdy napotyka zjawiska, które nie poddają się jego przekonaniom. Nie znajdując w swoim ograniczonym arsenale wyjaśnienia, które by go zadowalało, woli wątpić w innych niż w siebie i odrzucać najbardziej bezsporne fakty, by uniknąć zakwestionowania swojej wiary. Arogancka duma i przestarzały antropocentryzm, sięgający czasów Kopernika i Galileusza, sprawiają, że staje się on w końcu zagrożeniem dla nauki, historii i rozległego wszechświata.

3. To prawdziwe podejście naukowe, oparte na faktach, obserwacji, zbieraniu danych, krytycznej analizie i łączeniu faktów w spójną całość. To postawa skromności i poddania się rzeczywistości. To podejście, jakie prezentuje Aimé Michel w fascynującej książce poświęconej zawsze interesującemu pytaniu o Tajemnicze Obiekty Powietrzne / Mystérieux Objets Célestes, książce, która, jestem pewien, całkowicie odświeży to zagadnienie.

Jean Max Chassin ufo na poważnie

Jean Max Chassin

Generał Sił Powietrznych Francji, zastępcą szefa sztabu obrony narodowej.

Mystérieux Objets Célestes de Aimé Michel, strona 21, 1958

Niezidentyfikowane Obiekty Latające wchodzą w naszą atmosferę z bardzo dużymi prędkościami i wyraźnie są pod inteligentną kontrolą. Musimy natychmiast rozwiązać to zagadkowe zjawisko.

Delmar Fahrney ufo na poważnie

Delmar Fahrney

Kontradmirał USNR.

NICAP 1/16/1956

Moją tezą jest, że latające spodki są rzeczywiste i że są to statki kosmiczne z innego układu słonecznego. Nie mam wątpliwości, że te obiekty to jakieś statki międzyplanetarne. Ja i moi koledzy jesteśmy pewni, że nie pochodzą one z naszego układu słonecznego.

Nigdy nie widziałem „latającego spodka”, ale wierzę, że istnieją. Nigdy nie widziałem Australii, ale również wierzę, że to miejsce istnieje. Moje przekonanie opiera się na zgromadzonych dowodach w takiej ilości, że w pełni mnie to przekonuje… Zgłoszono ponad 10 000 obserwacji, z czego większość nie ma „naukowego” wyjaśnienia, na przykład halucynacje, efekty załamania światła, meteory czy koła odpadające od samolotów, itp. W tym krótkim artykule nie mogę szeroko omówić sugestii, że są to nowe typy statków powietrznych rozwijane przez Rosję lub USA… Obiekty były śledzone na ekranach radarowych w Ameryce, jednocześnie przez trzy ekrany, a zaobserwowane prędkości dochodziły nawet do 9 000 mil / 14 484 km na godzinę. Żadne znane nam ziemskie materiały nie mogłyby przedzierać się przez powietrze z taką prędkością, nie przegrzewając się zbyt bardzo, aby umożliwić przeżycie ludzkich pasażerów. Przyspieszenia, manewrowość i to jak się zatrzymują, również wykraczają poza nasze obecne zrozumienie… Powiedziałem wcześniej, że jestem przekonany, że te obiekty istnieją i nie są wytworem żadnego państwa na Ziemi. Nie widzę zatem innej opcji niż przyjęcie teorii, że pochodzą z jakiegoś pozaziemskiego źródła.

Hugh Dowding ufo na poważnie

Hugh Dowding

Brytyjski Oficer RAF, był naczelnym dowódcą podczas bitwy o Anglię.

London Sunday Dispatch: An Article By One Of Britain’s Great War Leaders
11/07/1954

Obserwacje niewyjaśnionych obiektów na dużych wysokościach i przemieszczających się z dużą prędkością w pobliżu głównych instalacji obronnych USA. Ich natura jest taka, że nie da się ich zaklasyfikować jako zjawiska naturalne ani jako znane statki powietrzne.

H. Marshall Chadwell ufo na poważnie

H. Marshall Chadwell

Asystent Dyrektora CIA, Wywiad Naukowy.

CIA’s Role in the Study of UFOs: Chadwell memoradium 01/11/1952

Do momentu, gdy niezidentyfikowane obiekty zaczęły pojawiać się na naszych ekranach radarowych, sądziłem, że osoby donoszące o „latających spodkach” po prostu coś sobie wyobrażają. Teraz nie wiem, co o tym myśleć. Rozmawiałem z przedstawicielami Sił Powietrznych, a oni mówią, że nie potrafią wyjaśnić, skąd się wzięły te latające obiekty. My również nie potrafimy. Możemy tylko opowiedzieć, co widzieliśmy na naszych urządzeniach i co relacjonowali Siły Powietrzne oraz piloci komercyjni, gdy próbowali prowadzić dochodzenie.

ufo na poważnie

James M. Ritchey

Specjalista ds. radarów, Centrum Kontroli Ruchu Lotniczego w Waszyngtonie.

From the Archives: UFOs over Washington D.C. 26/07/1952

Najmniej nieprawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że te rzeczy są sztuczne i kontrolowane… Od pewnego czasu uważam, że mają one pochodzenie pozaziemskie.

Maurice Biot ufo na poważnie

Maurice Biot

Fizyk, inżynier lotniczy

Life Magazine: HAVE WE VISITORS FROM SPACE? 07/04/1952

Ta sytuacja z „latającym dyskiem” wcale nie jest wytworem wyobraźni ani przesadnym interpretowaniem jakiegoś zjawiska naturalnego. Coś naprawdę krąży nad nami. To zjawisko jest rzeczywiste, a nie wymysłem, czy fikcją.

Nathan Twining ufo na poważnie

Nathan Twining

Generał USAF

Memorandum: Opinion concerning „flying discs” 23/09/1947


Nie wierz we wszystko, co przeczytasz w internecie, zwłaszcza w informacje pozbawione źródła.

Poniżej znajdują się cytaty ufo, których nie byłem w stanie zweryfikować na podstawie ich rzekomych źródeł. Niektóre z cytatów są nie do zweryfikowania, nie mają potwierdzenia w przypisanych źródłach lub te nie są już dostępne, jeszcze inne są wyjęte z kontekstu. Niestety bez źródła, nie można udowodnić, że takie słowa w ogóle padły.

Na przykład, odnosząc się do wypowiedzi Harry’ego Truman’a, która miała mieć miejsce podczas konferencji w Białym Domu 4 kwietnia 1950 roku, po sprawdzeniu National Archives okazało się, że takiej konferencji po prostu nie było Link. Oficjalnie wspomniał tylko raz o latających spodkach Link – i to w formie żartu.

Niektóre cytaty są po prostu wyrywane z kontekstu, na przykład, Ben Rich jest często błędnie cytowany, jakoby powiedział: „Mamy już technologię, aby zabrać E.T. do domu.” W rzeczywistości był to jedynie żartobliwy slajd na zakończenie prezentacji, nawiązujący do popularnego filmu „E.T. the Extraterrestrial”. Nigdy nie był to poważny komunikat czy wyznanie przed śmiercią.

Zjawisko UFO jest realne. Wiem, że istnieją organizacje naukowe zajmujące się tym problemem. Trzeba to traktować poważnie.

Mikhail Gorbachev ufo na poważnie

Mikhail Gorbachev

Prezydent ZSRR.

Interview in Soviet Youth, May 4th, 1990

Starałem się dowiedzieć, co znajdowało się w budynku bazy sił powietrznych Wright Patterson, gdzie przechowywane są informacje zebrane przez siły powietrzne, ale – co zrozumiałe – odmówiono mi tej prośby. Nadal jest to objęte ściśle tajną klauzulą.

Barry Goldwater ufo na poważnie

Barry Goldwater

Senator USA.

In a letter dated March 28, 1975

Zdecydowanie zalecam komisji przeprowadzenie śledztwa w sprawie zjawiska UFO. Uważam, że jesteśmy to winni ludziom, aby uwiarygodnić informacje dotyczące UFO i dostarczyć jak najwięcej informacji na ten temat.

Gerald Ford ufo na poważnie

Gerald Ford

38. prezydent USA.

In a letter he sent as congressman to the Chairman of the Armed Service Committee, March 28, 1966

Od dawna jestem przekonany, że latające spodki są rzeczywiste i międzyplanetarne. Innymi słowy, jesteśmy obserwowani przez istoty z kosmosu.

Albert M. Chop ufo na poważnie

Albert M. Chop

Zastępca Dyrektora ds. Relacji Publicznych, NASA.

True Magazine, January 1965 r.

Jestem całkowicie przekonany, że UFO mają pochodzenie pozaziemskie.

Walter Riedel ufo na poważnie

Walter Riedel

Asystent Dyrektora CIA, Wywiad Naukowy.

Life Magazine, April 7, 1952

Mogę was zapewnić, że latające spodki, o ile rzeczywiscie istnieją, to nie zostały zbudowane przez żadne siły na ziemi.

Harry S. Truman ufo na poważnie

Harry S. Truman

33. Prezydent USA

White House Press Conference, April 4, 1950

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Incognito

Dopiero wczoraj was odkryłem. Kawał dobrej i potrzebnej roboty, na pewno bede polecał 🙂

Świetny artykuł i dobra mrówcza robota. Proszę częściej szczególnie w sprawie AATIP, którego istnienie jest teraz podważane przez komentatorów z rodzimego YT. Czy to prawda czy kolejna dezinformacja i próba ośmieszenia zainteresowania UFO/UAP i czy ma to wpływ na wiarygodność i sens wszelkich dociekań na temat tego zjawiska.