Christopher Mellon: Dobrą wiadomością jest to, że wzrasta świadomość dotycząca kwestii UAP / UFO

Share
ufo na powaznie
Christopher Mellon były zastępca sekretarza obrony USA i były pracownik Senatu ds wywiadu

Oświadczenie dla prasy i opinii publicznej w sprawie niedawnych zestrzeleń niezidentyfikowanych obiektów (UAP / UFO)

Ważne jest, aby opinia publiczna zrozumiała szerszy kontekst wydarzeń z ostatnich 10 dni dotyczących zestrzelenia niezidentyfikowanych obiektów nad amerykańską i kanadyjską przestrzenią powietrzną.

Te zgłoszone incydenty UAP są tylko małą częścią znacznie większej porażki ze strony amerykańskiej wspólnoty wywiadowczej. Rozważmy następującą kwestię:

4 października 2017 roku Luis Elizondo zrezygnował ze swojego stanowiska w sztabie Sekretarza Obrony w proteście z powodu braku zgłoszenia lub zbadania UAP naruszających zastrzeżoną przestrzeń powietrzną USA. Nastąpiło to po tym, jak spędziliśmy miesiące pracując nad ostrzeżeniem wyższych urzędników i nakłonieniem ich do podjęcia działań dotyczących UAP naruszających zastrzeżoną wojskową przestrzeń powietrzną. Większość z tych wtargnięć nie była powolnymi, wysoko lecącymi obiektami, ale jednostkami operującymi z dużo większą prędkością na dużo niższych wysokościach w dużo bliższej odległości od sił i obiektów amerykańskich. Co ciekawe, wiele z tych obiektów wykazywało cechy użytkowe, które są o wiele bardziej imponujące i niepokojące niż którykolwiek z obiektów zestrzelonych ostatnio przez Siły Powietrzne USA.

W swoim liście Elizondo stwierdził:

Pomimo przytłaczających dowodów zarówno na poziomie jawnym jak i niejawnym, pewne osoby w Departamencie pozostają uparcie przeciwne dalszym badaniom nad tym, co może być taktycznym zagrożeniem dla naszych pilotów, marynarzy i żołnierzy, a być może nawet egzystencjalnym zagrożeniem dla naszego bezpieczeństwa narodowego.

ufo na powaznie
Christopher Melon Luis Elizando

Bardzo wątpię, aby którykolwiek z obiektów zestrzelonych ostatnio przez Siły Powietrzne USA miał pochodzenie pozaziemskie. Większość z nich to prawdopodobnie balony. Jednak obiekt, który podobno zakłócił pracę amerykańskich myśliwców nad Alaską, jest wysoce nietypowy i może okazać się rosyjską lub chińską platformą wojny elektronicznej, lub szpiegowską. A może, choć to bardzo mało prawdopodobne, sondą umieszczoną przez obcy gatunek. Chociaż większość UAP ma prawdopodobnie konwencjonalne wyjaśnienia, niektóre demonstrują możliwości, które wydają się niewytłumaczalne bez odniesienia do bardziej zaawansowanego narodu lub cywilizacji.

Tak zaskakująca, jak może się wydawać hipoteza pozaziemska, idea inteligentnych maszyn przemierzających oceany kosmosu nie jest ani nowa, ani zaskakująca dla wielu naukowców. Mam przyjemność wspierać Harwardzki Projekt Galileo, na przykład prowadzony przez dr Avi Loeba, który w swojej książce Extraterrestrial argumentuje, że niezwykłe właściwości międzygwiezdnego obiektu Oumuamua są najlepiej wyjaśnione przez hipotezę, że był to kawałek obcego sprzętu, być może międzygwiezdnej sondy.

Już w latach 50. ubiegłego wieku genialny naukowiec John Von Neumann postulował, że zaawansowane cywilizacje mogą wysyłać inteligentne, samo replikujące się sondy w celu zbadania galaktyki. Przy miliardach potencjalnie nadających się do zamieszkania planet gotujących się w zupie organicznych cząstek i energii przez ponad 10 miliardów lat, z pewnością istnieje wiele możliwości dla licznych zaawansowanych cywilizacji, aby rozmieścić inteligentne maszyny, które nie przejmowałyby się tym, ile czasu zajęłoby im dotarcie do odległych układów gwiezdnych.

Podsumowując, od II wojny światowej odnotowano setki tysięcy cywilnych raportów o UAP i setki, jeśli nie tysiące, także wojskowych. Jest to również zjawisko globalne, co przyznał niedawno John Kirby na briefingu prasowym w Białym Domu.

Od dawna istnieją wiarygodne raporty o niezwykłych obiektach w powietrzu i gdyby nasz rząd poluzował filtry radarowe pięć lub dziesięć lat temu, moglibyśmy zobaczyć tyle samo dziwnych rzeczy na naszym niebie, co w ciągu ostatnich dziesięciu dni. Ponadto drony i bezzałogowe statki powietrzne odgrywają coraz bardziej krytyczną rolę wojnie na Ukrainie, tak jak to miało miejsce w zwycięstwie Azerbejdżanu nad Armenią. Nie możemy ignorować tych trendów. Musimy zacząć patrzeć szerzej i badać UAP (niezidentyfikowane zjawiska lotnicze) bardziej sumiennie. Mieliśmy już jedno nieprzyjemne odkrycie i być może czeka nas więcej, ale dzięki temu będziemy na to lepiej przygotowani.

Dobrą wiadomością jest to, że wzrasta świadomość dotycząca kwestii UAP i nie doświadczyliśmy jeszcze żadnych aktów agresji kinetycznej lub wrogości ze strony UAP. Opinia publiczna powinna odczuwać większą ulgę niż niepokój, ponieważ w końcu podejmujemy kroki niezbędne do skuteczniejszej obrony i kontroli przestrzeni powietrznej USA. Jeśli jeden lub więcej z tych UAP ostatecznie okaże się obcy, to ta rewelacja może również działać na korzyść naszego gatunku. Tak jak Ronald Reagan kiedyś opiniował przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ:

Czy miecze nie mogą zostać zamienione na pługi? Czy my i wszystkie narody nie możemy żyć w pokoju? W naszej obsesji na punkcie antagonistycznych konfliktów często zapominamy, jak wiele łączy wszystkich ludzi. Być może potrzebujemy jakiegoś zewnętrznego, uniwersalnego zagrożenia, aby uświadomić sobie wspólne więzi. Czasem zastanawiam się, jak szybko nasze różnice na całym świecie zniknęłyby, gdybyśmy stanęli w obliczu obcej siły z zewnątrz tego świata. A jednak pytam, czy obca siła nie jest już wśród nas? Co mogłoby być bardziej obce dla powszechnych aspiracji naszych narodów niż wojna i zagrożenie wojną?

źródło: https://www.christophermellon.net/post/statement-for-the-press-and-public-regarding-recent-uap-shoot-downs

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze