GENDAMIN – Dyrektywa dotycząca raportowania UAP

Dokument zatytułowany „UAP Reporting and Material Disposition GENADMIN” określa procedury raportowania i postępowania z materiałami UAP. Dokument został ujawniony w odpowiedzi na wniosek FOIA, którego celem było uzyskania kopii dokumentu GENADMIN, wniosek ten został złożony 31 sierpnia 2023 roku, przez D. Dean’a Johnson’a. Natomiast o istnieniu tego dokumentu po raz pierwszy poinformował Brandi Vincent w artykule DefenseScoop z 30 sierpnia 2023 roku.

pentagon uap

W dniu 19 maja 2023 roku przekazano dyrektywę Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Pentagonu do wszystkich zjednoczonych dowództw wojskowych na całym świecie. Jest to ważny dokument, który nakłada jednolite procedury dotyczące zbierania danych i raportowania o współczesnych incydentach wojskowych z UAP.

Dokument ten został oznaczony jako 'Controlled Unclassified Information’ (CUI), co oznacza, że zawierał informacje poufne, które nie były jawne, ale również nie były klasyfikowane jako tajne. Dyrektywa ta miała na celu ujednolicenie procedur i standardów raportowania UAP, aby zapewnić spójność i zwiększyć zdolność do analizy i zrozumienia zjawisk UAP.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów GENDAMIN
Kolegium Połączonych Szefów Sztabów © Chad J McNeeley US Department of Defense

Kluczowe punkty z dokumentu.

  • Rząd USA zaobserwował występowanie UAP na lub w pobliżu terytorium Stanów Zjednoczonych, jego sojuszników oraz przeciwników. UAP’y stały się priorytetem zarówno dla polityków, jak i wojskowych USA, ze względu na ich potencjalnie powszechne występowanie, co niesie istotne konsekwencje dla bezpieczeństwa narodowego. Jest niezwykle ważne, aby DoD dostarczał raporty, dane oraz materiały dotyczące incydentów, wtargnięć i interakcji z UAP.
  • UAP’y są wykrywane w różnych środowiskach (powietrze, morze, przestrzeń kosmiczna) i przejawiają zachowania, które są niezrozumiałe dla sensorów lub obserwatorów. Dodatkowo nie da się ich jednoznacznie przypisać żadnym znanym obiektom.
  • Raporty o incydentach z UAP mają być przekazywane wyżej w ciągu 96 godzin, a raporty o „interwencjach związanych z UAP (działaniach mających na celu zniszczenie/zakłócenie obiektów)” w ciągu 12 godzin.
  • AARO będzie koordynować wszystkie raporty i nadzorować wszystkie działania dotyczące obiektów i materiałów z incydentów, wtargnięć i interakcji z UAP, jednak pozyskiwanie zidentyfikowanych i nieanormalnych obiektów zagranicznego pochodzenia nadal będzie zarządzane przez program DoD FMP.
  • Procedury raportowania dotyczą wyłącznie niezwykłych/anomalnych UAP, które wykazują zachowania niezrozumiałe dla sensorów lub obserwatorów, oraz obiektów, których właściwości przekraczają znane standardy technologiczne i inżynieryjne pojazdów.
  • Procedury raportowania UAP opisane w tej dyrektywie NIE dotyczą nieanomalnych i zidentyfikowanych obiektów.
  • Wszystkie dane, informacje i materiały dotyczące UAP muszą być odpowiednio klasyfikowane i zabezpieczone zgodnie z przepisami.
  • Raportowanie opiera się na 11 kategoriach informacji dotyczących UAP, które obejmują wszelkie nietypowe cechy/zachowania obserwowane u UAP (np. brak widocznych powierzchni kontrolnych, ekstremalne przyspieszenie/zmiana kierunku, wykrywanie przez pewne sensory), oraz ich wpływ na sprzęt wojskowy (np. awarie mechaniczne, zakłócenia elektroniczne oraz systemów uzbrojenia, czas trwania), daty, lokalizację.
  • Dowództwa wojskowe mają za zadanie umożliwić rozmieszczenie specjalnych sensorów wykrywania, obserwacji i identyfikacji w celu monitorowania obszarów wrażliwych, co jest szczególnie istotne podczas testowania lub wdrażania nowych technologii.

Udostępnij:

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze