Generał John Olson odpowiada na pytania dotyczące UAP / UFO

Share

Podczas ostatniego spotkania w Nowojorskim Centrum Prasy poświęconemu Siłom Kosmicznym Stanów Zjednoczonych nie mogło zabraknąć pytań dotyczących UAP / UFO. W odpowiedzi na pytanie, co myśli o niezidentyfikowanych zjawiskach powietrznych, a także o współpracę z sojusznikami i partnerami w dziedzinie badań UAP, generał przedstawił swoje spostrzeżenia.

ufo na powaznie
Generał dywizji John Olson jest asystentem ds mobilizacji szefa operacji kosmicznych amerykańskich sił kosmicznych w Pentagonie Na tym stanowisku pomaga w organizowaniu szkoleniu i wyposażaniu sił kosmicznych rozwija i nabywa wojskowe systemy kosmiczne i prowadzi działania w celu rozwijania i ochrony interesów USA i sojuszników Generał dywizji Olson zasiada również w Biurze Sekretarza Obrony w Grupie Doradczej ds Operacyjnych Innowacji Energetycznych i lata jako Oficer Akcji Powietrznodesantowych na stanowisku dowodzenia nuklearnego


Cóż, to bardzo gorący temat i doceniam to pytanie. Dostałem to pytanie już kilka razy „Co myślisz o UFO lub obcych?” I szczerze mówiąc, latając na 83 różnych samolotach i spędziwszy wiele godzin w przestrzeni powietrznej, wszyscy widzieliśmy wiele niewytłumaczalnych rzeczy. A kosmos – przestrzeń kosmiczna jest tak ogromna. Jeśli spojrzymy na Ziemię, to jest to tylko malutki niebieski punkt w nieograniczonej, niemal niepojętnie dużej przestrzeni kosmicznej. Osobiście wierzę, że z perspektywy prawdopodobieństwa to absolutnie istnieje tam życie.

Ta grupa zadaniowa stanowi bardzo poważne podejście rządu USA do systematycznego badania i zrozumienia tych kwestii, ponieważ niewątpliwie niezidentyfikowane obiekty stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa lotu i są ryzykiem, któremu musimy poświęcić uwagę i starannie śledzić.

Ale myślę, że pytanie jest właściwie bardziej ogólne, a mianowicie – czy będziemy kontynuować nasze wysiłki? W rzeczywistości uważam, że to zjawisko będzie otrzymywać coraz więcej funduszy i większe wsparcie strukturalne w ramach departamentu, ale uważam również, że jest to część naszej nigdy niekończącej się próby nauki, zrozumienia i odkrywania. Podobnie jak w przypadku naszych sond, które opuściły Układ Słoneczny, czy sond na Księżycu, polecieliśmy w pokoju, aby badać i odkrywać. Kontynuujemy to pragnienie, aby zobaczyć i odkryć, czy istnieje tam życie i co może to oznaczać dla ludzkości.

Jeżeli chodzi o współprace to, o ile wiem, ta sprawa rzeczywiście wymaga wspólnych działań i wymiany informacji z różnymi krajami na całym świecie, ponieważ uważam, że te zjawiska nie występują tylko w granicach Stanów Zjednoczonych. Występują one na całym świecie, a my zbieramy te informacje, dzielimy się nimi. Uważam, że jest to otwarte i transparentne działanie, które jest nadzorowane przez Kongres Stanów Zjednoczonych i realizowane przez nasze biuro „UAP Task Force”. Dlatego zachęcam do większej współpracy i współdziałania w tej sprawie szczególnie gdy pojawiają się różne technologie, które pomogą zdemaskować lub wyjaśnić te zjawiska.

Jednakże uważam, że ważne jest również to, że jednym z powodów, dla których podejmujemy ten wysiłek, są kwestie bezpieczeństwa narodowego, a także bezpieczeństwa lotów, unikania kolizji i kwestii zachowania i ochrony życia ludzkiego. Dlatego uważam, że lepsze dzielenie się i wymiana informacji jest najlepszym rozwiązaniem, podobnie jak robimy to w Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego, zwanej również ICAO, lub w innych międzynarodowych organizacjach.

Źródło: state.gov

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze