Istotne informacje na temat Jaime Maussan’a i jego „nieludzkich zmumifikowanych ciał”

Share

12 września odbyło się wysłuchanie w kongresie Meksyku w kwestii regulacji UAP, wydarzenie odbiło się szerokim echem w mediach. Chodzi tu głównie o prezentacje materiału video, który udostępnił Jamie Maussan, gdzie widać 11 UFO, a także pokazanie rzekomych mumii poza-ludzkiego (ang. non-human) pochodzenia. Niestety, te doniesienia całkowicie przyćmiły zagranicznych gości, którzy faktycznie traktują temat poważnie.

Wbrew doniesieniom wydarzenie w Meksyku nie było oficjalnym posiedzeniem Kongresu, takim jak to, które odbyło się w USA 26 lipca 2023 r. Co więcej, zaprzysiężenie było jedynie symboliczne i nieoficjalne. Oznacza to, że nikt nie poniesie konsekwencji za mówienie nieprawdy. Sergio Carlos Luna proponuje złożyć „symboliczną” przysięgę, ponieważ nie jest to oficjalne posiedzenie Kongresu: Link

Materiał Video i 11 „niezidentyfikowanych” obiektów

Video pochodzi z 2004 roku. Operatorem FLIR był porucznik Mario Adrián Vázquez, a operatorem radaru porucznik German Ramirez. Samolot był dostosowany wyłącznie do procedur obserwacji i wykrywania handlarzy narkotyków. Materiał wideo przedstawiający 11 rzekomo niezidentyfikowanych obiektów, to płomienie pochodni gazowych na platformie wiertniczej NOHOCH-A, co zostało udowodnione już w 2006 roku. Link

Kosmiczne mumie i ciała

Podczas wydarzenia, największą sensacją okazało się ponowne wystawienie na widok publiczny przez Maussana „nieludzkich zmumifikowanych ciał”, które w 2017 roku nie wzbudziły większego zainteresowania. Wtedy zarówno Gaia.com, jak i Maussan nie udzielili odpowiedzi na pytania dotyczące miejsca, w którym mumie zostały odnalezione, kto je znalazł, czy było to częścią oficjalnego badania archeologicznego oraz, czy istnieją jakieś zdjęcia dokumentujące to znalezisko. Rzekomo zmumifikowane ciało obcej istoty w ciąży, które zostało pokazane w kongresie, po raz pierwszy zostało ujawnione w 2017 roku tutaj: Link.

Krótko po tym, portal Livescience i NZ Herald przejrzeli zbiór dostępnych dokumentów wraz z informacjami dotyczącymi badacza, z czego wynikało, że same mumie miały być mieszaniną części ludzkich mumii i nie tylko. Filmy przedstawiające badania mumii pojawiły się na stronach gaia.com i the-alien-project.com. Główny badacz grupy badającej mumie, to Rosjanin Konstantin Korotkow. Pojawiają się jednak problemy przy potwierdzeniu kwalifikacji badacza, ponieważ (jak podaje Livescinence) Uniwersytet w Petersburgu i Narodowy Uniwersytet Badawczy w Petersburgu nie mają o nim żadnych informacji – Link.

Na kanale Scientists Against Myths, pojawiła się także analiza, w tym zdjęcia rentgenowskie.

Powyższy film został także udostępniony przez naukowca ze Stanfordu, Garryego Nolana z komentarzem:

Spójrz na 3:36 i 8:00. Ponownie, nie wyciągam żadnych wniosków. Ale… Jeszcze raz… Byłbym szczęśliwy, gdyby badacze mieli rację, ale argumenty przedstawione w tym filmie dają do myślenia…

Odpowiada Nolan w komentarzu na tt Link

Co ciekawe, to nie pierwszy raz gdy Maussan gra ciałami kosmitów, w 2015 roku zorganizował w Meksyku wydarzenie, podczas którego miał ujawnić zestaw slajdów przedstawiających rzekome ciało obcego z Roswell. Maussan pobrał opłatę 20$ za bilet, a ciało obcego na zdjęciach było w rzeczywistości zdjęciem zmumifikowanego dwuletniego chłopca, które wystawiono w muzeum w Parku Narodowym Mesa Verde. Link1, Link2, Link3.

W 2009 r. Maussan próbował także przekonać świat, że ma ciało małego stworzenia pozaziemskiego, które zyskało sławę jako Metepec Creature. Później okazało się, że stworzenie było w rzeczywistości małpą marmozetą ostropierśną. Link.

Jaime był również zaangażowany w propagowanie oszustwa dotyczącego demonicznych wróżek Link. A tutaj przykład jednego z wielu fałszywych zdjęć kosmitów, które Jaime opublikował i wspierał: Link.

Badania bez weryfikacji

W kongresie Meksyku wspomniano, że pojawiły się niewłaściwe i przedwczesne próby obalenia dowodów, a badania DNA zostały opublikowane w celu weryfikacji wyników przez innych naukowców (ang. peer review). Brak analizy wykonanej przez innych badaczy oznacza, że praca naukowa nie została poddana niezależnej ocenie i można mieć wątpliwości co do jej jakości i wiarygodności. Dlatego też badania bez niezależnej recenzji mogą być bardziej podatne na błędy, fałszerstwa lub braki w metodologii badawczej.

Gaia.com

Czym jest Gaia? Okazuje się, że to Gaia jest sponsorem tego wszystkiego. Dlaczego za tak potencjalnie przełomowym znaleziskiem dla ludzkości stoi płatny kanał TV o wątpliwej reputacji, który nadaje pseudo dokumenty o starożytnych cywilizacjach i kosmitach?

Dziękuję Gaia.com za na pokrycie poniesionych wydatków na badania, wielokrotne wyjazdy całych zespołów do Peru, analizę DNA przeprowadzoną przez kanadyjskie laboratorium, która kosztowała ponad 50 tysięcy dolarów i trwała ponad rok.

– mówi Maussan w kongresie Meksyku – Link

Czy zaproszeni goście wiedzieli?

Na liście zaproszonych gości znalazło się wielu wiarygodnych i poważnych ludzi, w tym Ryan Graves, były pilot marynarki wojennej USA. Po wydarzeniu wyraził swoje rozczarowanie na Twitterze. Wydaje się, że nikt z gości nie został wcześniej poinformowany o tym, że coś takiego jak pokazanie ciał kosmitów będzie miało miejsce.

Po przesłuchaniu w Kongresie Stanów Zjednoczonych w sprawie UFO, przyjąłem zaproszenie do złożenia zeznań przed Kongresem Meksykańskim, mając nadzieję utrzymać impet zainteresowania rządu doświadczeniami pilotów związanymi z UAP. Niestety, wczorajsze wystąpienie było ogromnym krokiem wstecz w tej kwestii. Moje przemówienie skupiało się na podzieleniu się moimi doświadczeniami i raportami dotyczącymi UAP, które otrzymuję od załóg komercyjnych i wojskowych za pośrednictwem programu świadków ASA. Będę nadal zwiększać świadomość na temat UAP jako pilnej sprawy związanej z bezpieczeństwem lotniczym, bezpieczeństwem narodowym i nauką, ale jestem głęboko rozczarowany tym nieuzasadnionym wybrykiem niepopartym dowodami.

Podsumowując

Celem artykułu nie jest obalenie żadnych dowodów dostarczonych przez Maussana, lecz dostarczenie pewnych istotnych faktów oraz ukazanie działalności Maussana w szerszym kontekście. W obliczu takich 'dowodów’ zachęcam do zachowania krytycznego myślenia i zdrowego sceptycyzmu, zwłaszcza gdy mamy do czynienia z osobami o tak wątpliwej moralności i reputacji. W oddzielnym artykule skupimy się na przybliżeniu mniej sensacyjnych wypowiedzi innych gości.

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] UAP. Mieliśmy również okazję poznać opinie członków zespołu na temat ostatnich głośnych wydarzeń w Meksyku oraz twierdzeń Davida […]