NASA organizuje spotkanie dotyczące UAP

Share

NASA zorganizuje publiczne spotkanie w środę, 31 maja, o godzinie 16:30 (czasu polskiego), swojego niezależnego zespołu badawczego zajmującego się kategoryzacją i oceną danych dotyczących niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP). Po zakończeniu spotkania, agencja zorganizuje również telekonferencję dla mediów.

ufo na powaznie nasa

NASA definiuje UAP jako obserwacje na niebie, które z naukowego punktu widzenia nie mogą być zidentyfikowane jako samoloty lub znane nam zjawiska naturalne. Głównym celem tego publicznego spotkania jest przeprowadzenie ostatecznych obrad, zanim niezależny zespół badawczy agencji opublikuje raport tego lata.

Określenie sposobu oceny i badania UAP przy użyciu danych, technologii i narzędzi naukowych jest priorytetem NASA. Nie jest to jednak przegląd ani ocena poprzednich niezidentyfikowanych obserwacji. Raport posłuży NASA do zrozumienia, jakie dane można zbierać w przyszłości, aby rzucić światło na charakter i pochodzenie UAP.

Niezależny zespół badawczy ds. UAP składa się z 16 ekspertów z różnych dziedzin, zajmujących się kwestiami związanymi z potencjalnymi metodami badania niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych. NASA zleciła dziewięciomiesięczne badania mające na celu zbadanie UAP z naukowego punktu widzenia i stworzenie planu działania dotyczącego wykorzystania danych i narzędzi naukowych w celu poszerzenia naszego zrozumienia UAP. Obecnie ograniczona ilość wysokiej jakości obserwacji UAP uniemożliwia wyciągnięcie naukowych wniosków z danych na temat natury tych zjawisk.

Spotkanie obejmuje możliwość składania komentarzy przez publiczność. NASA będzie przyjmować pytania, pod adresem: nasa.cnf.io/sessions/hh4r/

Transmisja odbędzie się na stronie: nasa.gov/live o godzinie 20:30 czasu polskiego.

Źródło: Nasa.gov

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze