Avi Loeb: Wątpliwości i rozmowa z Davidem Gruschem

Share

W artykule pt. „Do UAP Claims Point to New Physics or Misinformation?” Avi Loeb wyraża pewne wątpliwości co do zeznań i twierdzeń Davida Gruscha. Loeb podkreśla brak dowodów na poparcie śmiałych twierdzeń byłego oficera wywiadu sił powietrznych USA. Dodatkowo udział Gruscha w podkaście Joe Rogana jeszcze bardziej umocnił te wątpliwości. Podstawowe pytanie, które stawia Loeb, to czy powinniśmy akceptować te odważne twierdzenia Gruscha, czy może on przesadził lub źle zinterpretował informacje dostarczone przez Departament Obrony?

Moje wątpliwości się nasiliły, gdy Grusch zaproponował – w zeznaniach przed Kongresem i także w ostatnim odcinku podcastu Joe Rogana – możliwą naukową interpretację dla swoich twierdzeń: Wspomniał o koncepcji innych wymiarów i holograficznej zasadzie teorii strun, które uważam za wysoce wątpliwe i na które nie ma żadnych dowodów eksperymentalnych. Tego rodzaju efekty grawitacji kwantowej nie mają nic wspólnego z niskim zakrzywieniem czasoprzestrzeni czy zjawiskami o niskiej energii blisko Ziemi. W innym przypadku ich sygnatura byłaby już dawno zauważalna w laboratoriach.

Jednak wydaje się, że panowie odbyli ponad godzinną rozmowę, po której charakter wypowiedzi Loeba uległ zmianie, jak czytamy w artykule „All habitable worlds come to an end” Avi Loeb stwierdza:

Kilka dni temu miałem przyjemność odbyć długą rozmowę trwającą ponad godzinę z Davidem Gruschem, który niedawno złożył zeznania pod przysięgą przed Kongresem Stanów Zjednoczonych na temat programów rządowych związanych z pozyskiwaniem wraków i inżynierii wstecznej statków kosmicznych pozaziemskiego pochodzenia. Wszelkie ewentualne ustalenia w tej kwestii zaoszczędziłyby mi czas i trud, które musiałbym poświęcić na własne poszukiwania dowodów w nadchodzących dziesięcioleciach.

Razem z Davidem mamy nadzieję, że ewentualne takie dowody w końcu zostaną udostępnione naukowcom, którzy będą w stanie zrozumieć, co one oznaczają. To, co znajduje się poza układem słonecznym, nie powinno być ukrywane za zasłoną tajemnicy bezpieczeństwa narodowego, lecz powinno być udostępniane wszystkim ludziom, podobnie jak każde inne odkrycie naukowe dotyczące kosmosu. Możliwość zdobycia wiedzy od ocalałych w kwestii podróży międzygwiezdnej może być kluczowe przy tworzeniu planów awaryjnych na wypadek, gdy warunki do życia na naszej własnej planecie dobiegną końca.

You may also like...