Dr Sean Kirkpatrick: UFO to religia i nonsens

Share

Na kanale New York Post opublikowano dwuczęściowy wywiad Stevena Greenstreeta z dr Seanem Kirpatrickiem, byłym dyrektorem biura AARO. Poniżej postaram się przedstawić kluczowe wypowiedzi z wywiadu.

Dr Sean Kirkpatrick nie znalazł dowodów na istnienie istot ani technologii pozaziemskiej. Miał dostęp do tajnych informacji na mocy title 10 i 50, nigdy nie odmówiono mu dostępu do żadnych danych. Twierdzi, że większość doniesień medialnych na temat UFO pochodzi od szajki ufologów, a sam temat jest rozdmuchiwany przez tych samych ludzi od lat. Grusch odmówił współpracy z AARO i nie przedstawił żadnych dowodów na swoje twierdzenia. Członkowie Kongresu zainteresowani UAP nigdy nie kontaktowali się z Kirkpatrickiem. Dla pewnej grupy osób UFO to rodzaj religii, a jej zagorzali wyznawcy grozili Kirkpatrickowi i jego rodzinie. Zagorzali wierzący UFO najpierw łączą niezrozumiałe obserwacje z kosmitami i nie przyjmują racjonalnych wyjaśnień.

Według Kirkpatricka religia UFO przeniknęła do rządu USA. Zagraniczne balony i drony stanowią realne zagrożenie w powietrzu, a nie statki kosmiczne, na których skupia się opinia publiczna. Kirkpatrick wyraził obawy dotyczące wyznawców UFO na wysokich stanowiskach w armii USA, którzy podejmują działania w oparciu o własne przekonania, a nie dowody, co stwarza potencjalne ryzyko dla bezpieczeństwa narodowego. Kirkpatrick jest zmęczony nonsensownymi spekulacjami na temat UFO i zdecydował, że nie będzie udzielać więcej wywiadów na ten temat.

Kirkpatrick twierdzi, że nie interesował się UFO przed pracą w AARO, ale rzekomo w 2018 roku miał być gościem na konferencji i prezentacji dotyczącej Rancza Skinwalkera. Kirkpatrick jednak nie przypomina sobie udziału w tym wydarzeniu, nie pamięta również, aby poznał Brandona Fugala w 2018 roku. Greenstreet skontaktował się z Fugalem w tej kwestii, na co ten odpowiedział, że Kirkpatrick był na tej konferencji, na co posiada zdjęcia i świadków, jednak do czasu publikacji filmu nie przesłał dowodów. Niedługo po publikacji filmu Fugal faktycznie opublikował zdjęcia z Seanem Kirkpatrickiem.

You may also like...