Wysłuchanie w sprawie UAP I nowe nagranie Departamentu Obrony AARO

Share

Podczas niedawnego wysłuchania w Kongresie, Dr. Kirkpatrick – szef AARO stwierdził, że zjawisko UAP / UFO jest bardziej problemem naukowym niż obronnym. Kirkpatrick podkreślił, że zjawisko to nie może pozostać niezbadane i nierozwiązane, a misją AARO jest szybkie rozwiązywanie zgłaszanych przypadków UAP, jednak wymaga to czasu. Zostały nam również przestawione statystyki dotyczące raportowanych UAP.

UAP AARO

Jeśli chodzi o kształty obiektów, Kirkpatrick powiedział, że około (47%) zgłaszanych UAP jest okrągła lub kulista. Inne kształty przypisywane obiektom obejmują kształt owalny (3%), cylinder (2%), dysk (2%), trójkąt (2%), Tic Tac (1%), wielokąt (1%), kwadrat (1%) i prostokąt (1%), inne (7%), światła (16%). Większość raportów UAP w zbiorze danych AARO została zaobserwowana lub wykryta na wysokości około 4,500 do 6,100 km.

Jeśli chodzi o dynamikę lotu, zaobserwowano UAP unoszące się nieruchomo i poruszające się z prędkością do 2 machów, często zgłaszany jest brak jakichkolwiek spalin termicznych lub widocznych srodków napędu. Wykrywanie obiektów przez radar odbywa się w trybie „przerywanym, w paśmie X (8–12 GHz)”, przy czym wykrywanie radiowe najczęściej mieści się w zakresie od 1–3 GHz do 8–12 GHz. Wykrywanie termiczne kilku obiektów obejmowało „przerywaną, krótkofalową podczerwień [i] średniofalową podczerwień”.


Wygląda również na to, że istnieją pewne opory i braki we współpracy pomiędzy departamentami. Dr Kirkpatrick był bardzo dyplomatyczny, ale dał do zrozumienia, że istnieją pewne tarcia, którymi członkowie komitetu muszą się zająć.

Tłumaczył również, że hipotezy UAP obejmują zarówno przełomową technologię przeciwnika, jak i znane nam obiekty i zjawiska, aż po istoty pozaziemskie. Jednak w swoich badaniach AARO nie znalazło jak dotąd żadnych wiarygodnych dowodów na obecność pozaziemską, pozaziemską technologię lub obiekty, które sprzeciwiają się znanym nam prawom fizyki. Biuro AARO ma zaledwie 9 miesięcy i aktualnie bada 650 przypadków. Kirkpatrick zaznaczył, że biuro nie miało dostępu do wszystkich danych wywiadowczych i wskazał na trudności w sortowaniu napływających informacji, gdzie priorytetem są amerykańscy piloci i nagrania z dronów na dużej wysokości.

Kirkpatrick został również zapytany, czy jest możliwe, że zaawansowane technologie chińskie lub rosyjskie mogą odpowiadać za niektóre z tych anomalii, na co Kirkpatrick wyraził kilka obaw i zaznaczył, że w szczególności Chiny dorównują USA lub nawet wyprzedzają w niektórych obszarach.

Dostaliśmy także nowy materiał filmowy z drona 'MQ9 Reaper’, na którym znajduje się metaliczna kula lecąca nad strefą konfliktu na Bliskim Wschodzie, jest to najwyższej rozdzielczości video przedstawiającej zjawisko UAP, pokazane podczas wysłuchania i opisane jako „nie wiemy, co to jest, to nierozwiązana sprawa, którą wciąż badamy”.

Dr. Kirkpatrick wykonał dobrą robotę, budując swoją wiarygodność, opisując swoje metody badania i wykazując niechęć do wyciągania pochopnych wniosków. Przedstawił również nagranie sugerujące UAP o niezwykłej prędkości, które po głębszej analizie okazuje się samolotem, to pokazuje, jak ważna jest analiza takich nagrań.


To powinno uspokoić inne organizacje, które być może nie chcą pracować z „szalonymi ludźmi od UFO„, lub co ważniejsze, uspokoić departamenty, które posiadają informacje, ale nie wiedzą, czy potrafi on zachować dyskrecję i wprowadzić te informacje w sposób, który nie wywoła paniki.

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

[…] rozmowy na temat UAP w kongresie dr. Kirkpatrick przedstawił statystyki, z których wynika, że 52% z 800 przypadków zbadanych przez AARO stanowią obiekty o sferycznych […]

[…] Podczas wysłuchania w Kongresie, Dr. Kirkpatrick – szef AARO stwierdził, że zjawisko UAP / UFO jest bardziej problemem naukowym niż obronnym. Kirkpatrick podkreślił, że zjawisko to nie może pozostać niezbadane. Jeśli chodzi o kształty obiektów, Kirkpatrick powiedział, że około (47%) zgłaszanych UAP jest okrągła lub kulista. Inne kształty przypisywane obiektom obejmują kształt owalny (3%), cylinder (2%), dysk (2%), trójkąt (2%), Tic Tac (1%), wielokąt (1%), kwadrat (1%) i prostokąt (1%), inne (7%), światła (16%) i nie mają charakterystycznego kształtu. Pokazano także materiał video z drona 'MQ9 Reaper’, na którym znajduje się metaliczna kula lecąca nad strefą konfliktu na Bliskim Wschodzie, video opisano jako „nie wiemy, co to jest, to nierozwiązana sprawa, którą wciąż badamy”. Tłumaczył również, że hipotezy UAP obejmują zarówno przełomową technologię przeciwnika, jak i znane nam obiekty i zjawiska, aż po istoty pozaziemskie. – Link. […]