Tim Gallaudet: Musimy zrozumieć, skąd pochodzą, kto je kontroluje i jakie są ich intencje

Share

Tim Gallaudet były kontradmirał marynarki wojennej USA, podzielił się swoimi wrażeniami z redakcją The Hill po uczestnictwie w ostatnim przesłuchaniu dotyczącym niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych –UAP, podczas którego David Grusch, Ryan Graves i David Fravor złożyli niezwykłe zeznania. Tim ręczy za wiarygodność świadków oraz zachęca Kongres do dalszego dochodzenia w tej sprawie, a także ujawnienia informacji dla opinii publicznej. Zauważa również, że pomimo takich rewelacji, reakcja społeczeństwa była stosunkowo obojętna. Ponadto podkreśla potrzebę międzynarodowych badań w tej dziedzinie, aby zrozumieć pochodzenie i intencje tych zjawisk.

Tim Gallaudet
Timothy Cole Gallaudet to były kontradmirał marynarki wojennej USA Obecnie jest CEO firmy <a href=httpswwwoceanstlcom target= blank rel=noopener title=>Ocean STL Consulting<a> Został uhonorowany jako wybitny absolwent Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego za swoje osiągnięcia i wkład w dziedzinie którą się zajmuje Przed pracą w NOAA Gallaudet służył przez 32 lata w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych kończąc karierę jako oceanograf marynarki wojennej w sztabie szefa operacji morskich Jego zadania obejmowały operacje bojowe na lotniskowcu Marynarki Wojennej działania antyterrorystyczne z zespołami Navy SEAL wsparcie przeciw okrętom podwodnym oraz badania i rozwój na głębokim morzu Gallaudet ma tytuł licencjata z Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych oraz tytuł magistra i doktora z Scripps Institution of Oceanography wszystkie z oceanografii Jest także partnerem badawczym <a href=httpsufonapowaznieplprojekt galileo i nowa era badan uap target= blank rel=noopener title=>Projektu Galileo<a> Uniwersytetu Harvarda i członkiem rady doradczej <a href=httpsufonapowaznieplnowa organizacja asa przejrzystosc w sprawie uap i bezpieczenstwo target= blank rel=noopener title=>Americans for Safe Aerospace<a>

Poniżej znajduje się przetłumaczony artykuł Tima Gallaudeta dla The Hill:

W zeszłym tygodniu miałem okazję zasiąść w pierwszym rzędzie podczas przesłuchania Podkomisji Bezpieczeństwa Narodowego, Granic i Spraw Zagranicznych w sprawie niezidentyfikowanych zjawisk anomalnych (UAP), znanych również jako UFO. Trzej świadkowie przedstawili nadzwyczajne zeznania na temat swoich obserwacji statków powietrznych, których charakterystyka lotu znacznie przewyższała możliwości współczesnych samolotów, a także wiedzy na temat tajnego rządowego programu pozyskiwania takich pojazdów i ich poza-ludzkich (ang. non-human) operatorów.

Przesłuchano byłych oficerów armii USA z doskonałymi wynikami w służbie. Ich przesłanie do Kongresu było takie, że nie jesteśmy sami, posiadamy technologię niepodobną do niczego dostępnego w sektorze publicznym lub prywatnym, a rząd USA przez dziesięciolecia ukrywał te niesamowite informacje.

Jak społeczeństwo zareagowało na te wydarzenia? Cytując ocenę z Forbesa, „internet wzruszył ramionami”. Po krótkich doniesieniach przez główne media informacyjne wrócono do skupienia się na prawie całodobowym relacjonowaniu ponurej sytuacji prawnej wokół Huntera Bidena i Donalda Trumpa.

Być może czasy fake newsów znieczuliły opinię publiczną do tak niezwykłych rewelacji, dlatego czuję się zobowiązany do podzielenia się swoją opinią, aby wyjaśnić, jak istotne są te rewelacje i jakie mogą mieć skutki.

Jako emerytowany flagowy oficer Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych mogę zaświadczyć o uczciwości i autentyczności dwóch pilotów, którzy zeznawali: emerytowanego dowódcy Davida Fravora i Ryana Gravesa. Służyłem na trzech lotniskowcach i liczę wielu lotników Marynarki Wojennej jako bliskich przyjaciół. Ci dwaj świadkowie są autentycznymi osobami.

Podobnie jest z Davidem Gruschem. Jako oficer Marynarki Wojennej, ściśle współpracowałem ze wspólnotą wywiadu i poprzednią jednostką Gruscha, Narodową Agencją Wywiadu Geoprzestrzennego. Ja również byłem wtajemniczony w programy o ograniczonym dostępie i rozumiem, jak działają klasyfikacje i uprawnienia Departamentu Obrony. Jego zeznania są w 100% wiarygodne.

Społeczeństwo może potrzebować czasu, aby uporać się z tym historycznym przesłuchaniem, ale najlepiej będzie, jeśli natychmiast zareagujemy w następujący sposób:

  1. Kongres Stanów Zjednoczonych powinien nadal domagać się od Departamentu Obrony i społeczności wywiadowczej publicznego ujawnienia informacji, danych i materiałów dot. UAP.
    Specjalna komisja, o której utworzenie zwrócili się ostatnio posłowie Tim Burchett, Matt Gaetz, Anna Paulina Luna i Jared Moskowitz, a którego przewodnictwo ma objąć marszałek Kevin McCarthy, może to osiągnąć, prowadząc dalsze śledztwo w sprawie ukrywania danych na temat UAP, o których była mowa na przesłuchaniu, oraz tworząc ustawę, która nakazuje ujawnienie tych informacji. Mimo że cechy szczegółowo techniczne dotyczące materiałów i pozyskiwania danych mogą wymagać zachowani tajemnicy, UAP powinny być uwzględniane w innych działaniach Departamentu Obrony USA, które mają na celu rozwiązanie problemu nadmiernego klasyfikowania informacji.

  2. Rząd USA powinien wykazać się przywództwem w międzynarodowych badaniach naukowych nad UAP. San Marino proponuje w tym celu Projekt Titan Sekretarzowi Generalnemu ONZ. Podczas gdy świadkowie na rozprawie podkreślali obawy związane z bezpieczeństwem narodowym, które reprezentuje UAP, istnieje również kwestia bezpieczeństwa globalnego. Nie tylko brakuje nam danych technicznych dotyczących ich występowania, ale musimy zrozumieć skąd pochodzą, kto je kontroluje i jakie są ich intencje. Pogłębienie naszej wiedzy na temat tych zjawisk może wzmocnić międzynarodowe sojusze i posłużyć jako dźwignia w rozwiązywaniu sporów. Jako światowy lider w przełomach XX wieku w dziedzinie energii jądrowej, technologii oraz eksploracji oceanu i kosmosu, Stany Zjednoczone mają okazję przewodzić w dziedzinie potencjalnie bardziej wpływowej niż jakakolwiek wcześniej.

  3. Społeczność naukowa USA powinna znacznie rozszerzyć badania naukowe nad UAP. Dzięki większej jawności i międzynarodowemu zaangażowaniu laboratoria krajowe USA we współpracy z amerykańskimi uniwersytetami i instytucjami badawczymi mogą poprowadzić wysiłki na rzecz zmiany naszego rozumienia fizyki i wszechświata. Kilka amerykańskich instytucji badawczych już robi znaczące postępy, w tym Projekt Galileo Uniwersytetu Harvarda i Nolan Lab Uniwersytetu Stanforda. W oparciu o zaobserwowane charakterystyki lotu wyszczególnione w przesłuchaniu, wyniki tego przedsięwzięcia mogą sprawić, że rewolucja naukowa XVI i XVII wieku będzie wyglądać jak małe kroczki z szerokimi korzyściami w obszarach tak różnych, jak bezpieczeństwo transportu, produktywność rolnictwa, efektywność energetyczna, ochrona środowiska i zdrowia ludzkiego.

Nasza maleńka planeta krąży wokół stosunkowo średniej wielkości gwiazdy w galaktyce liczącej ponad 100 miliardów gwiazd, wśród kilkuset miliardów galaktyk w obserwowalnym wszechświecie. Jakże aroganckie jest wierzenie, że jesteśmy jedynym gatunkiem, który opracował środki podróżowania między ciałami niebieskimi. Teraz gdy dowiadujemy się, że może być inaczej, musimy żądać ujawnienia tego, co rząd wie. Zamiast pozostawać biernym, powinniśmy obudzić się jako społeczeństwo ze względu na bezpieczeństwo, ochronę i korzyści naukowe, które można uzyskać.

Źródła:
https://www.oceanstl.com/about-our-ceo
https://thehill.com/opinion/technology/4131211-ufos-are-the-story-of-the-century-wake-up-america/

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze