UFO na poważnie, wypowiedzi poważnych ludzi w kwestii UAP

Share

UFO na poważnie – czy to już czas, by zacząć traktować temat poważnie?

UFO (Unidentified Flying Object – Niezidentyfikowany obiekt latający) lub UAP (Unidentified Anomalous Phenomena – Niezidentyfikowane zjawisko anomalne) to terminy używane do opisu obiektów lub zjawisk, których pochodzenie nie jest znane i nie zostało zidentyfikowane.

W 2020 roku Pentagon potwierdził i opublikował oficjalne nagrania trzech przypadków obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających „FLIR”, „Gimbal” i „GoFast” przez amerykańskie wojska. Dodatkowo w ostatnich latach pojawiło się także wiele poważnych badań naukowych dotyczących tego fenomenu. Naukowcy i eksperci w dziedzinie lotnictwa od dawna zwracają uwagę na relacje pilotów i innych specjalistów, którzy doświadczyli dziwnych zjawisk w przestrzeni powietrznej.

Wypowiedzi poważnych ludzi na temat UFO również świadczą o poważnym podejściu do tego tematu, wśród nich znajduje się m.in. Luis Elizondo, były szef programu AATIP (Advanced Aerospace Threat Identification Program) w Pentagonie. W wywiadach wielokrotnie podkreślał, że istnieją dowody na to, że zjawiska obserwowane przez pilotów wojskowych są realne i powinny być traktowane na poważnie.

ufo na powaznie

Podobnego zdania jest także były prezydent USA, Barack Obama. W jednym z wywiadów dla telewizji CBS stwierdził

Wiele zjawisk obserwowanych na niebie pozostaje niezidentyfikowanych i nie jestem w stanie powiedzieć, co się za nimi kryje. Istnieją nagrania i zapisy obiektów na niebie, nie wiemy dokładnie, co to jest, nie możemy wyjaśnić, jak się poruszają ani ich trajektorii. Te obiekty po prostu nie miały łatwo wyjaśnialnego wzorca.

5/19/2021 | Late Late Show with James Corden

Christopher Mellon, były zastępca sekretarza obrony USA i były pracownik Senatu ds. wywiadu

Amerykańska opinia publiczna może uzasadnienie spodziewać się odpowiedzi na pytania, które od wielu lat dręczą miliony Amerykanów. Jak nic innego ta [ustawa] powinna rozwiązać coś, co od dziesięcioleci wisiało jak ciemna chmura nad Siłami Powietrznymi i Departamentem Obrony, teraz może to pójść w inną stronę, co może być naprawdę niesamowite. Stawka jest bardzo wysoka.

1/13/2023 | The New York Times

Więc to nie my, to jedno co wiemy. Mogę to powiedzieć z dużą dozą pewności, częściowo z powodu stanowisk, które zajmowałem w departamencie.

5/16/2021 | 60 Minutes

Senator Marco Rubio, członek Senackiej Komisji Wywiadu

Zaawansowane obiekty demonstrujące zaawansowaną technologię rutynowo przelatują nad naszą ograniczoną lub wrażliwą przestrzenią powietrzną, stwarzając zagrożenie zarówno dla bezpieczeństwa lotów, jak i bezpieczeństwa narodowego.

2/28/2023 | Twitter

Mamy rzeczy latające nad naszymi bazami wojskowymi i miejscami, w których prowadzimy ćwiczenia wojskowe i nie wiemy, co to jest i to nie jest nasze…

7/16/2020 | Fox News
ufo na powaznie
<strong>Bill Nelson administrator NASA<strong>

Teraz gdy jestem tutaj w NASA, zwróciłem się do naszych naukowców i powiedziałem: „Patrząc na to z wszystko z naukowego punktu widzenia, czy moglibyście określić, co to jest, abyśmy mogli to lepiej zrozumieć”

6/9/2021 | CNN

Mitt Romney, senator, były kandydat na prezydenta

Nie wierzę, że pochodzą od zagranicznych przeciwników. Dlaczego? Jeśli tak by było, oznaczałoby to, że posiadają technologię, która jest w całkiem innym poziomie niż wszystko, co rozumiemy i szczerze mówiąc Chiny, czy Rosja po prostu tam nie są i my również nie.

6/27/2021 | CNN

Martin Heinrich, senator

Nie wiem, co to jest, ale kiedy tylko rozmawiamy uznanymi pilotami, którzy opisują coś, co nie wydaje się zgodne z naszymi prawami fizyki, które rządzą lotnictwem i znajduje się w przestrzeni powietrznej USA, to uważam, że musimy dojść do sedna sprawy… Gdyby istniało państwo, które dysponowałoby takimi zdolnościami, myślę, że zobaczylibyśmy inne oznaki zaawansowanej technologii. Nie wyobrażam sobie, że to, co opisano lub pokazano na niektórych filmach, należy do jakiegoś rządu, o którym wiem… Nie mam pojęcia, co to jest, ale myślę, że powinniśmy to wyjaśnić.

5/21/21 | TMZ


Z kolei John Ratcliffe, były dyrektor Narodowej Służby Wywiadu, w jednym z wywiadów dla Fox News

Mamy wiele sensorów, które wykrywają te rzeczy… Jest znacznie więcej obserwacji niż te, które zostały ujawnione… Obiekty, które były widziane przez pilotów Marynarki lub Sił Powietrznych, a także na zdjęciach satelitarnych, wykonują działania, które są tak zaawansowane, że nie sposób wyjaśnić ich zaawansowanie technologiczne, poruszają się z prędkością przekraczającą barierę dźwięku bez wywoływania huków sonicznych, to technologie, których nie posiadamy i szczerze mówiąc, nie jesteśmy w stanie się przed nimi bronić.

3/22/2021 | Fox News

To tylko kilka wypowiedzi poważnych ludzi, które nie tylko budzą wiele pytań, ale również zachęcają do zastanowienia się nad tematem UFO na poważnie. Czy jakiś kraj dokonał skoku technologicznego, czy może to być coś pochodzenia pozaziemskiego? Odpowiedź na te pytania powinna opierać się na dowodach i faktach, aby uciąć wszelkie spekulacje. To, co się dzieje na niebie, budzi poważne zainteresowanie i nie powinno być traktowane jako nieistotne zjawisko.

Warto też zwrócić uwagę, że temat UFO nie jest już traktowany jako tabu wśród naukowców. Istnieją poważne badania nad tym zjawiskiem, prowadzone m.in. przez NASA, AARO, SETI Institute, a także przez badaczy niezależnych.

Można zatem powiedzieć, że temat UFO na poważnie jest już coraz bardziej aktualny i jest coraz mniej uznawany za fantazję. Warto więc śledzić rozwój sytuacji i być otwartym na różne możliwości, które może nam przynieść przyszłość.

Źródło cytatów: UAP Guide

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze