Ustawa wymuszająca odtajnienie rządowych dokumentów dot. UFO

Share

Jak podaje The New York Times, Senator Chuck Schumer z Nowego Jorku i lider większości w Senacie, dąży do uchwalenia ustawy, która stworzyłaby komisję upoważnioną do odtajniania rządowych dokumentów dotyczących UFO/UAP. Celem jest zmuszenie rządu do podzielenia się wszystkimi informacjami, które posiada na temat niezidentyfikowanych zjawisk. Ta inicjatywa daje możliwość przeciwdziałania teoriom spiskowym, które towarzyszą dyskusjom na temat UFO oraz obawom, że rząd ukrywa istotne informacje przed opinią publiczną.

Senator Chuck Schumer
Senator Chuck Schumer to członek ósemki najważniejszych przedstawicieli Kongresu Stanów Zjednoczonych Gang of Eight Członkowie Gang of Eight otrzymują informacje na temat wysoce poufnych kwestii związanych z bezpieczeństwem narodowym szczególnie w zakresie wywiadu i antyterrorystyki Mają dostęp do ściśle tajnych informacji i biorą udział w podejmowaniu ważnych decyzji dotyczących polityki bezpieczeństwa narodowego

Senator Chuck Schumer przedstawi tę ustawę jako poprawkę do corocznego projektu ustawy dotyczącej polityki obronnej. Projekt cieszy się poparciem obu partii, w tym senatora Mike’a Roundsa, republikanina z Dakoty Południowej, oraz senatora Marco Rubio, republikanina z Florydy, który popierał ustawy, które zmusiły rząd do opublikowania serii raportów na temat UAP.

Poparcie w Izbie Reprezentantów jest również prawdopodobne. W środę izba ta dołączyła do swojej wersji corocznej ustawy o obronie bardziej ograniczoną propozycję, która zobowiązywałaby Pentagon do udostępnienia dokumentów dotyczących UAP.

Zgodnie z projektem ustawy Senatu, agencje rządowe mają 300 dni na zorganizowanie swoich dokumentów dotyczących niezidentyfikowanych zjawisk i przekazanie ich do komisji ds. przeglądu. Prezydent Biden mianowałby dziewięcioosobową komisję ds. przeglądu, podlegającą zatwierdzeniu przez Senat. Pracownicy senackiego personelu twierdzą, że celem jest wybór grupy osób, które będą dążyć do ujawnienia informacji, jednocześnie chroniąc poufne metody zbierania danych wywiadowczych.

Trudno jest określić, ile nieopublikowanych dokumentów znajduje się w archiwach rządowych. Agencje wywiadowcze wielokrotnie oświadczały, że udostępnili już materiał, który posiadają. Ich biura swobodnego dostępu do informacji są stale zalewane prośbami o materiały dotyczące UFO, lecz otrzymują odpowiedzi, że archiwa zostały już udostępnione.

Jednakże niedawne prace, zwłaszcza prowadzone przez Pentagon, nie zostały ujawnione publicznie, a niechęć niektórych agencji rządowych do udostępniania dokumentów zirytowała zarówno demokratycznych, jak i republikańskich polityków, jak powiedział personel pana Schumera.

Rządowi urzędnicy wielokrotnie twierdzili, że nie posiadają szczątków rozbitego statku kosmicznego ani materiału pochodzenia pozaziemskiego. Te twierdzenia zostały podważone przez niektórych byłych urzędników, którzy uważają, że rząd nie ujawnia wszystkiego, co wie. Ustawa prawdopodobnie wymusiłaby ujawnienie większej liczby szczegółów dotyczących badań rządu nad pozyskanymi materiałami, ale daje również rządowi federalnemu uprawnienia do zgłaszania roszczeń dotyczących wszelkich rozbitych pojazdów w rękach prywatnych lub korporacyjnych, o ile takie rzeczywiście istnieją.

Źródło:
https://www.nytimes.com/2023/07/13/us/politics/ufo-records-schumer.html?smid=tw-nytimes&smtyp=cur

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze