W Kongresie Meksyku odbędzie się posiedzenie w kwestii UAP

Share

Podobnie jak w przypadku Kongresu Stanów Zjednoczonych, Izba Deputowanych Meksyku przeprowadzi publiczne posiedzenie w sprawie Niezidentyfikowanych Zjawisk Anomalnych (UAP) w dniu 12 września. Pierwszym źródłem informacji był członek partii Morena, Sergio Gutiérrez Luna. Polityk poinformował przy pomocy dziennikarza i badacza UAP, Jaimesa Maussana, że Kongres planuje zorganizować pierwsze posiedzenie poświęcone kwestii UAP.

uap mexico

Gutiérrez Luna zaznaczył, że to wydarzenie będzie miało wyjątkowy charakter i będzie służyć jako platforma do opracowania przepisów mających na celu uregulowanie UAP w Meksyku. Informacje zostały przekazane za pomocą krótkiego wideo.

Na liście zaproszonych gości wydarzenia widnieją:
(Lista będzie aktualizowana na bieżąco w oparciu o oficjalne dokumenty.)

 • Ryan Graves – Emerytowany pilot i porucznik US Navy, dyrektor organizacji ASA.
 • Robert Salas – Emerytowany oficer sił powietrznych Stanów Zjednoczonych.
 • Rony Vernet – Inżynier elektroniki i informatyk w firmie Petrobras, student fizyki na Centro Brasileiro de Pesquisas Físicas (CBPF), założyciel uapbrazil.com
 • Yoshiharo Asakawa – Członek japońskiej izby reprezentantów. Asakawa zabierał już głos w kwestii UAP w Parlamencie Japonii.
 • Julio Darwish – Koordynator Meksykańskiego Stowarzyszenia Pilotów Lotnictwa.
 • José Jaime Maussan Flota – Dziennikarz i badacz UAP. (Maussan często bywa krytykowany za brak rzetelności, oraz promowanie fałszywych lub wątpliwych dowodów. Między innymi jego analiza fotografii i dowodów związanych z Meierem wykluczyła fałszerstwo. Maussan prowadzi także program telewizyjny i kanał YouTube o nazwie Tercer Milenio / Maussa TV, który jest pełen balonów, CGI i innych fałszywych nagrań – oczywiście wszystkie nagrania przedstawia jako autentyczne i prawdziwe. Na platformie TikTok, dzieli się historiami dotyczącymi komunikacji z UFO przy użyciu laserów. Nie cieszy się pozytywnym odbiorem wśród osób trzeźwo myślących i poważnych.)
 • Tim Burchett – Amerykański polityk i kongresmen.
 • Luis Eduardo Grangeiro – Brazylijski polityk.
 • Larry Maguire – Członek parlamentu Kanady.
 • Chris Mellon – Były zastępca sekretarza obrony USA i były pracownik Senatu ds. wywiadu.
 • Michaël Vaillant – Członek zespołu GEIPAN – grupy badawczej i informacyjnej ds. UAP, instytucji będącej jednostką CNES – francuskiej organizacji rządowej odpowiedzialnej za rozwój badań kosmicznych.
 • Avi Loeb – Fizyk teoretyczny i astrofizyk z Uniwersytetu Harvarda oraz dyrektor Projektu Galileo.

Ryan Graves publikuje oficjalne zaproszenie, które otrzymał. Dodatkowo, w komentarzu informuje, że jest świadomy kim jest Jaime Maussan. Mimo to uznał, że ważniejsza jest możliwość podjęcia działań w kwestii bezpieczeństwa oraz budowanie relacji wokół problemu, niż związane z tym ryzyko.


Oficjalne zaproszenia:

Transmisja na żywo odbędzie się na oficjalnej stronie kongresu o godzinie 23:00 (czasu polskiego) w dniu 12 września.

You may also like...

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze